Biely kríž

Miesto stretnutia : Bratislava Rača, amfiteáter
Trasa: Amfiteáter – Biely kríž – Amfiteáter
Prevýšenie: cca. 200 m
Trvanie: cca. 3 h
Účastníci: Hanka B., Mário P., Laura P., Zuzka W.
Správa z cesty:
O 10:00 parkujeme pri račianskom amfiteátri. Baby nikde. 10:06 volá Hanka, že budú meškať. Prechádzame sa v občasnom snežení okolo kúpaliska. O chvíľku sa na kopci objaví Hanka so Zuzkou a v pätách sa im vlečie veľmi zle vyzerajúci pes. Zuzka ho predstaví ako svojho domáceho miláčika a tvári sa, že ho chce vziať so sebou. Pes kríva a pohľadom nás od túry odhovára. Sme pevní ako skaly, chtiac-nechtiac sa musí podvoliť a ísť s nami.
Vyrážame po modrej, Hanka cestou vešia po stromoch plesnivé klobásy, vraj pre úbohé vtáčence. Okolo poletujúce sýkorky sa tvária, že by si radšej dali chlebík, Zuzkin pes nápadne zaostáva. Klobásy bohužiaľ visia príliš vysoko.
Prichádzame na biely kríž, Zuzkin pes už asi 2 kilometre melie z posledného. Dáme si keksíky a čaj, Zuzka pozdraví známeho bufetára. Zohriati a posilnení schádzame po inej modrej späť do Rače. Zuzka nás pozýva na langoše, ale bohužiaľ som mal cez víkend črevný vírus, zdvorilo odmietame. Zuzkin pes domlel z posledného až domov, tuhý koreň. Hanka Zuzkine pozvanie na langoše prijíma, takže sa lúčime a vraciame sa k autu.
Čestný paroh Mladého srnca: Neudelený, zavedený až 29.1.2012, Dodatočne ho dostáva Zuzkin pes za chrabrosť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *