Chcete dlho žiť? Nechoďte k lekárovi

Netreba sa chorobami zbytočne zaoberať. Nehovorte o problémoch druhých, nehľadajte zbytočné signály, že trpíte rovnakými syndrómami ako vaša kamarátka a mali by ste navštíviť lekára, lebo ste určite chorá.
Ak si sami budete stanovovať diagnózu, stáva sa z vás okamžite pacient. Najskôr hypochonder. Je rozumné, chodiť preventívne na prehliadky. Ak máte pocit nekomfortu, radšej sa informovať, čo sa s vašim telom deje. Ak to však s návštevou lekára preháňate, pokojne môže byť z vymyslenej choroby skutočná.

Prečo nechodiť s každou bolesťou k lekárovi? Tým, že sa odovzdávate do absolútnej starostlivosti lekára, prestávate byť v liečbe aktívni. Potrebujete skôr vlastný doping, ako sa spoliehať na to, že vám zo všetkého pomôžu iba predpísané tabletky.

 

Zdravotníctvo je tiež obchod

Aj preto sa tak darí podnikateľom, ktorí sa venujú práve zdravotníctvu. Tí budú prosperovať zrejme naveky. Liečenie chorôb je výborný biznis. Uzdravením pacienta sa nemocnica vlastne stáva stratovou.

Aj keď sa to možno zdá pritiahnuté za vlasy, ale poznáme mnoho prípadov tunelovania a korupcie s farmaceutickými firmami. Zmeny sa stále čakajú na úrovni platov lekárov. Byť dnes pacientom znamená testovať na sebe nové lieky, platiť si za každý, aj mierny nadštandard.

Mnoho predpísaných liekov a ošetrení je zbytočných. Aj preto netreba chodiť lekárovi, keď to nie je nevyhnutné. Zamyslite sa, čo vám chce telo naznačiť. Aj sami viete, čo vám chýba, prečo sa cítite zle. Prevencia je dôležitá v stomatológii a gynekológií, tam netreba nič podceňovať. Ľahko zvýšený cholesterol však nie je smrteľná choroba. Rozhodujte o svojom zdraví a liečte sa trochu aj sami.

Autor: Mia

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *