Cyklotúra do Veľkého Medera

Cyklotúra VEĽKÝ MEDER

Termín konania: 27.05.2017 (jednodňová cyklotúra)
27.05. – 28.05.2017 (dvojdňová cyklotúra)

Zraz účastníkov: 27.05.2017 o 07.30 hod. Vlaková stanica Bratislava – Petržalka
(Vzhľadom na nutnosť „chytiť spoj“ Kompa Vojka, prosíme o dodržanie stanoveného časového termínu.)

Popis túry: Celková dĺžka cyklotúry (cesta tam) je cca 75 km od miesta zrazu. Všetci účastníci idú spolu. Prvá časť trasy cyklotúry (cca 40 km) vedie po dunajskej hrádzi do Gabčíkova, druhá časť cyklotúry (cca 23 km) vedie po oblastných cestách medzi dedinami, tretia časť (cca 12 km) vedie po ceste I. triedy. Predpokladané náklady: Vstupné na termálne kúpalisku (3 hodiny) cca 7 € za osobu, vlakový lístok cca 5 € za osobu a bicykel, ubytovanie, cca 20 € za osobu a noc. Túra sa uskutoční v dvoch variantoch:

A) Jednodňová túra: cesta tam bicyklom, kúpanie v termálnom kúpalisku 3 hodiny, cesta naspäť vlakom cca 1,5 hodiny, príchod do Bratislavy cca o 20.00 hod..

B) Dvojdňová túra: cesta tam bicyklom, ubytovanie, kúpanie v termálnom kúpalisku, cesta naspäť do Bratislavy vlakom cca 2 hodiny resp. podľa vlastného uváženia bicyklom po tej istej trase. (Program druhého dňa si účastníci dohodnú na mieste konania).

Účastníci dvojdňovej cyklotúry sa záväzne prihlásia (t.j. potvrdia záujem o ubytovanie – meno, počet osôb, kontakt a jeho úhradu v hotovosti v deň konania organizátorom) v termíne najneskôr do 10.05.2017 na kontakt:
miro.varadinek@gmail.com alebo SMS na meno Miro Varadínek tel. číslo 0904 127 389.

Účastníci jednodňovej cyklotúry nahlásia účasť (z dôvodu orientačného počtu účastníkov) na hore uvedené kontakty najneskôr do 25.05.2017.

V prípade predpovede výrazne nepriaznivého počasia organizátori cyklotúru zrušia, preto nezabudnite na prihlásenie a kontakt, aby Vás mohli informovať.

Tešíme sa na stretnutie a prosíme dodržania uvedených pokynov:

Miro Varadínek
Mário Polónyi

Cyklotúra Veľký Meder 2017

Účastníci: Milan, Jožo, Mišo, Janka, Edita, Vlado, Miro, Ivan, Majka G., Jirko, Ľubka, Hela, Mário, Laura, Anička

Aj tento rok sme sa koncom mája vydali na cyklotúru do Veľkého Medera. Trocha sa pobicyklovať a okúpať sa v termálnych vodách. Niektorí si to nie úplne abstinentsky uľahčili a do Mederu išli autami – to neplatí o Polónyiovcoch, ktorí nemohli chcieť od dcéry, aby sedela cca 6 hodín vo vozíčku a tak do Mederu prišli autom. Z cyklotúry stal vlastne výlet do Veľkého Medera.

Nás cyklistov bolo celkom deväť. Stretnutie na Petržalskej vlakovej stanici sa ani tentokrát neobišlo bez meškajúcich jedincov a dokonca iniciatívny Milan poradil Editke, aby skupinu čakala na mieste, kade sme vôbec nemienili ísť.  Preto sme si kúsok zašli a boli sme takmer pokope. Ivan s Majkou sa k nám mali pridať pri kompe Vojka a tak sme s chuťou vyrazili po dunajskej hrádzi smer Gabčíkovo.

Stretnutie s Ivanom a Majkou vo Vojke sa nakoniec nekonalo, pretože Ivan vetu „čakáme vás na kompe vo Vojke“ pochopil , že sme priamo na kompe a plavíme sa na nej do Kyselice. A tak sme sa stretli až v Gabčíkove. V reštaurácii Marica sme sa posilnili a vyrazili ďalej.

Do Medera sme dorazili cca o 14.00 hodine. Prešli sme asi 75 km. Počasie nám prialo, aj protivetrík ku koncu zafúkal a tak sme zažili cyklotúru ako sa patrí. Ostrieľaných cyklistov – chalanov chváliť nebudem. Od nich sa iné ako, že túru bez problémov zvládnu, ani nečakalo. Uznanie si zaslúžia účastníčky – dievčatá Janka, Editka a Majka. Za svoj výkon si určite zaslúžia metál.

V Mederi sme sa postretali na termálnom kúpalisku, porozprávali a vykúpali sa. Celkom nás tam ak dobre rátam bolo  15.   Niektorí sa rozhodli v Mederi zostať na noc a niektorí sme išli vlakom alebo autom naspäť domov.

Podľa nálady cyklistov asi môžem povedať, že cyklotúra dopadla výborne a že si ju pokojne môžeme o rok zopakovať.

Miro Varadínek

Veľký Meder, deň druhý, nedeľa 28.5.2017

Cyklistická skupina od Apartmánov u lesa si deň vopred dohodla raňajky v blízkej reštaurácii na pol deviatu ráno. Prevádzkar síce zo začiatku namietal, že on v nedeľu zvykne vstávať okolo jedenástej a že mu to naruší biorytmus, ale keď videl smutné a hlavne dopredu hladné cyklistické tváre, nechal sa obmäkčiť a nachystal štyri veľké a chutné omelety. Po raňajkách sa táto skupina vydala na obhliadku Medera a skončila na železničnej stanici, kde Ivanovi a Majke 10:20 odchádzal vlak do Bratislavy.
Detská skupina raňajkovala v ubytovni a o desiatej sa podľa pokynov vyhodila na ulicu, kde nechala auto a vybrala sa bicyklami do mesta. Zavolali sme Milanovi a dozvedeli sme sa, že čakajú na železničnej stanici, tak sme sa pustili za nimi a prišli sme práve včas, aby sme sa s Ivanom a s Majkou stihli rozlúčiť.
Z pravej strany sa dorútil oranžový expres a aby sa Majka nepresilila, Jožo sa ponúkol, že jej pomôže naložiť bicykel. Keď však zmizol v útrobách vlaku, zavreli sa dvere a milého Joža nám vlak odviezol do vedľajšej dediny a bicykel mu nechal v Mederi.
Okamžite sme zorganizovali záchrannú akciu. Milan strážil Jožov bicykel, my sme sa vrátili k autu, nechali sme tam bicykle, ktoré ostala strážiť pikniková dvojica v zložení Laura a Anička, a ja som išiel po Joža autom. Vyložil som ho pri bicykli a dohodli sme sa, že sa stretneme pri kúpalisku, kde začínala turistická cesta do Kľúčovca, pretože na obed sme boli dohodnutí s Palom V. a s Elenkou, že ich prídeme pozrieť.
Stretli sme sa kúsok od kúpaliska a pustili sme sa do Kľúčovca. Po jednej neplánovanej zachádzke do blízkej dediny sme sa konečne našli a po pol hodinke sme zaparkovali u Pala na dvore. Ponúkli nás výbornou domácou mätovou limonádou, trochu sme sa porozprávali, Anička sa zahrala s Palovými vnúčatami a potom sme sa pomaly rozlúčili. Milan s Jožom pádili do Bratislavy a naša ctená rodinka sa vrátila do Medera a až následne do Bratislavy.
Podrobné správy o Milanovom a Jožovom návrate nemáme, ale pravdepodobne prišli zdraví, pretože Milan už nahodil fotky na svoj povestný web.
Pane, ďakujeme ti za všetky zábavné momenty, ktorými si nás veru po tieto dva dni hojne častoval, a ďakujeme aj za to, že sme ich so zábavou prijali a riešili. Tešíme sa na budúci rok.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *