,

Cyklovýlet do Vojky

Vychádzka – nedeľa 30.9.2012, 10:00

 Foto

Miesto stretnutia : Prístavný most, petržalská strana

 Trasa: Prístavný most – Galéria Danubiana – Vojka – Kyselica – Hamuliakovo – Prístavný most

Vzdialenosť: cca. 63 km

Prevýšenie: 12 m

Trvanie: cca. 5 h

Predpoveď počasia: teplota 18 – 22 °C, veľká oblačnosť, zrážky nízke s nízkou pravdepodobnosťou. Pre istotu pribaliť nepremokavé bundy.

Poznámka: Z Vojky do Kyselice je prevoz kompou, cestou sa niekde zastavíme na pečenej rybe. Zatiaľ je v pláne bufet na hrádzi pri Hamuliakove, v prípade akútneho hladu môžeme jesť už vo Vojke alebo v Kyselici.

Kontakt: Mário 0908 126 006

Účastníci: Jožko, Milan, Palo, Vlado, Laura, Mário

Správa z cesty:

O pol desiatej ráno nasadáme so susedom Vladom na bicykle a rútime sa na petržalskú stranu Prístavného mosta. Čaká tam na nás usmiaty Jožko a informuje nás, že Milan sa pripojí neskôr. Volám Peťovi. Je chorý. Vyzerá to tak, že viac nás nebude, tak sa slušne zoradíme a vyrážame smerom na Čunovo. Cestou nás predbieha asi 20-členná maďarská skupina. Predbiehame ju naspäť.
Milan stojí za čističkou s fotoaparátom v ruke. Kým sa stihneme usmiať, má hotových 11 farebných a 4 čiernobiele fotky. Radostne sa s ním zvítame a kým mu neorganizovane stískame ruky, volá Pali, že kde sme. Je zarazený, pretože sa rúti po druhej strane Dunaja a už má pár kilometrov v nohách. Dohodneme sa, že sa stretneme v polovici trasy, čo je uprostred Dunaja na kompe. Predbieha nás asi 20-členná maďarská skupina. Cestou niekde odbočí, takže zápas Maďarsko – Slovensko končí tentokrát s výsledkom 2:1. Nabudúce odveta!
Pri galérii Danubiana na chvíľu zastavíme, zjeme nejaké tie keksíky a nejaké to ovocie. Potom pokračujeme voľným tempom ďalej. Približne kilometer pred Vojkou sa nám valí oproti povedomý žltý cyklistický trikot. Áno, je to Pali, pravdepodobne išiel ako diabol, na kompu naskočil, už keď bola rozbehnutá, vystúpil z nej ešte počas pristávania a potom kovbojsky odignoroval silný protivietor, len aby nám ukázal, aký je rýchly. Prehovárame ho, aby sa otočil a pokračoval s nami. Nesúhlasí. Tvrdí, že je po nočnej a že sa musí ísť súrne domov naobedovať a okúpať. Po rýchlej rozlúčke mizne v diaľke.
Ku kompe vo Vojke prichádzame o pol jednej, najbližší prevoz je až o pol druhej. Ideme teda na prehliadku obce. Pekná čistá dedinka s obrovským kostolom za upraveným parkom. Milan s Jožkom zosadajú na kofolu, my ostatní ideme pozrieť k jazeru Vojka. Sú tam nové súkromné pozemky oplotené zeleným plotom a strážené SBS službou, ktorá nás po vjazde cez rampu upozorňuje, že nemáme oprávnenie na vstup. To veru nemáme. Vlado podrobuje pracovníka SBS služby krížovému výsluchu, pri ktorom sa nenápadne dozvie meno majiteľa pozemku, čísla všetkých parciel podľa katastra a zoznam majiteľov jednotlivých domov. S prísľubom patričnej kontroly sa otáčame a vraciame sa k jazeru z opačnej strany. Nie je tam však nič zaujímavé, takže vyzdvihneme Jožka a Milana a odchádzame späť ku kompe. O pol hodinku vystupujeme v Kyselici a pokračujeme smerom na Šamorín. Ešte sme neobedovali a hladná je hlavne Laura, ktorá je v neustálom nasadení, urputne bojuje s vetrom a neomylne vedie našu družinu do bufetu Na hrádzi. Cestou ešte len tak medzi rečou opravíme Vladov defekt.
Na obed máme päť veľkých pečených hejkov. Vždy som si myslel, že mladý človek potrebuje väčší príjem energie, ale Milan s Jožkom nám ukázali, že mladosť sa nemeria rokmi a po výdatnom obede si objednali ešte po tri zemiakové placky so syrom. Respect.
Zvyšok cesty sme už dosť unavení a ani sa moc nerozprávame, skôr tak na seba zdvorilo gánime. Ešte jedna prestávka v prístave, kde mimochodom celkom pekne upravili cyklistický vjazd na hrádzu, a potom až rozlúčka pod Prístavným mostom. Pane, ďakujeme za parádne počasie a za vytrvalosť, ktorou si nás obrnil.

Čestná tretra Veselého cyklistu: Laure. Ako jediný člen výpravy ženského pohlavia sa výborne držala, prešla toľko isto kilometrov ako my a zjedla takú istú rybu.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *