Cyklovýlet – Trojpomedzie – Rajka – Rusovce

FOTO

Cyklo výlet Petržalka Rajka Petržalka

V sobotu 10.5.2014 o 9,00 hod sa stretávam s Martou pod Prístavným  mostom cestou stretávame Zuzku a Jožka a ukazujeme im cyklochodník s využitím výťahu pri výstavisku Incheba na stanicu v Petržalke. Tu dorážame tesne pred časom stretnutia. Niektorí nedočkavci sú už tam. Po nás ešte v časovom limite prichádza dvorný fotograf Milan s Jankou. Po zvítaní a úvodnej foto  vyrážame o 9,45 smerom na Kittsee. Hneď na začiatku cesty nás doháňa Dežo. Celkovo je nás 11 veselých cyklistov.

Na začiatku trasy sme si odskočili na návštevu vojenského cintorína s I. svetovej vojny. Po krátkej prehliadke pokračujeme do Kittsee a navštevujeme  obchod s čokoládou. Po programovanej ochutnávke čokolád, sladkostí a nákupe sladkostí pokračujeme smerom na Trojpomedzie. Tu si dávame krátku prestávku na občerstvenie a povinné foto v rôznych krajinách EU (Rakúsko, Maďarsko, Slovensko) a zaspievanie hymny Veselých cyklistov.

Po krátkom oddychu vyrážame smerom na Rajku, kde nás napadne nakuknúť do rodinky Matejkových. S trochou problémov a telefonickej navigácie Eda sme tam trafili. Pred domom sa zvítame s malou Natálkou, mamičkou Evkou a otcom Edom. V krátkom brífingu nám Edo a Evka povedali o svojom sťahovaní a bývaní v Rajke, ďalších plánoch a predstavili nám najkrajšieho člena rodinky, malú krásnu Natálku. Táto bola s tak veľkého počtu cyklistov s počiatku trochu zmätená, ale nakoniec nás vzala na vedomie a spoločné foto bolo úžasne.

Po rozlúčke sme pokračovali v silnom protivetre smerom na Čunovo a Rusovce. Vietor sme sa snažili oklamať cestou cez lesy po žltej značke. I napriek mierneho blata sa nám to uspokojivo podarilo. V Čunove sa s nami rozlúčil Dežo a ďalej sme pokračovali len desiati. Po príchode do Rusoviec nás Jožko s Milanom zaviedli do reštaurácie na výbornú rybičku a v jednom prípade koleno.

Po obede sme spokojne pokračovali na hrádzu. Tu sa od nás bez upozornenia odtrhli Marta so Zuzkou, ktoré to vzali cez Rusovské jazera, usúdili sme, že sú zvedavé na nudistov. Pri vodárenskej nádrži v Petržalke sme sa rozlúčili. Výlet sa vydaril. Zlatú špajglu udeľujem všetkým účastníkom.

Ahojte

Ivan

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *