Cyklovýlet – Bratislava – Devín – Vysoká pri Morave

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 15/09/2011
10:00 - 16:00

Miesta konania
Schlosshof

Kategórie


Endorfín opäť pozýva cyklistov na  výlet. Tentokrát do Vysokej pri Morave. V tento deň pred rokom nás navždy opustil náš klubista a kamarát Milan H., na ktorého pamiatku sme  túto cyklotúru zorganizovali  a budeme takto robiť každý rok v tento deň. Pre mnohých z nás Milan H. veľa znamenal a mnohým veľa dal. Ťažko sa na to zabúda a ťažko i prijíma tvrdá realita.

Stretneme sa 15.9.2011,  o 10.00 hod. pod mostom Lafranconi, na ľavom brehu Dunaja (na strane, kde stojí, zatiaľ, PKO). Odtiaľ sa  po bežnej ceste vyberieme do Devína, kde sa napojíme na náučný chodník, ktorý nás privedie, popri rieke Morava až do Vysokej pri Morave. Kraj je známy množstvom bocianov a peknej prírody. Trasa je dlhá od Bratislavy do Vysokej cca 32 km, takže spolu 62 km (od Devína o cca 10 km menej).  Nie je náročná, ide sa po rovine, s maximálnym prevýšením 1,28m 🙂 . Tých, ktorí by prišli priamo do Devína autami, budeme čakať o 10.45 hod. pod devínskym hradným bralom, pri sútoku riek Dunaja a Moravy. V prípade dažďa, výlet presunieme na iný termín.

Teší sa na vás Milan P.!

Foto

15.9.2011 – deň pracovného odpočinku :). No aj tak mi skoro ráno zazvonil budík. Hanka nerozmýšľaj, nie, nemôžeš už dlhšie spať, vstávať  a cvičiť! Rýchle raňajky, šup ho do cyklooblečenia  a poďme krútiť do pedálov. Pod mostom Lafranconi bolo nastúpených už 9 cyklistických dušičiek – nás našincov :). Všetci  sa usmievali, buď na nás svietilo slniečko a na slniečko sa nedá mračiť alebo sme mali fakt dobrú náladu. Mário dokonca tak vnútorne žiaril, že mu až čierne tričko zoranžovelo . Dali sme jedno úvodné  foto – náš fotomajster Milanko nás vždy pred cyklotúrou jemne prinúti k štylizácií a úsmevu. A môžeme vyraziť. Zatiaľ nás je 10. Vyrážame popri Botanickej záhrade smer Devín, kde nás čaká pod hradbami Devína prvá pauza. Pre niekoho aj cikpauza.  A ostatní dopĺňali do tela spálené kalórie z prvých kilometrov. Tak a vyrážame ďalej, do Vysokej pri Morave. Máme pred sebou veľmi lákavý cieľ -okrem kochania sa prírodou a našimi našineckými debatami nás čaká koláč u našich priateľov Janky a Miška S., ktorí bývajú vo Vysokej. Po ceste 8 triedy sme urobili ešte zopár foto a ocitli sme sa zrazu u našich hostiteľov na dvore, kde nás čakalo príjemné posedenie a občerstvenie. Aj Ivan B. zacítil vôňu koláča a zrazu sa objavil na dvore. Tak a už nás bolo 11. Ale my sme boli stále akosi hladní  a tak sme od Janky ešte zistili, že vraj je u nich v dedinko-meste reštaurácia u Bociana, a tak sme sa tam vybrali, reku si dáme obedík. U Bociana však bolo plno – resp. ani nie tak plno, ako mali malú kapacitu sedenia a tá bola obsadená. Ale Ivan G. aj s kamarátom boli takí hladní, že miestečko si aj tak našli a zostali na obed. A už nás bolo len 9. Tak sme sa vybrali smerom naspäť, že po ceste niečo nájdeme a aj sme našli. Večierku. A našinec sa veru nezaprie – nanuky, čipsy a iné dobrotky dokončili náš obed. Tak sme mohli ísť kľudne domov. Témy pokračovali, kilometre ubiehali. Zuzka nám nahodila tempo 20 ročnej devy a veru sme mali čo robiť – teda podaktorí. Zastavili sme sa opäť pod hradom, povyťahovali skryté zásoby, odľahčili sa a poďho domov. Ivan B. sa od nás odpojil a bolo nás už len 8. Po ceste sme ho aj tak dobehli, tak neviem, čo ten chlap vlastne chcel. Potom už nasledoval odpojovací systém lúčenia….Zuzka ahoj, Laura, Vanda, Peťo, Mário čaute. Janka si splnila ale veľký sen. Previezla sa na bicykli po nábreží Dunaja. Janka, Milanko, pekný víkend, hops, pozor zajtra ešte do roboty :). Tak takto nejako nám bolo…a bolo nám tak dobre. Dovidenia nabudúce. Možno nás bude 12 :).

Túto cyklotúru sme venovali pamiatke nášmu zosnulému priateľovi Milankovi H. Radi by sme z nej urobili tradíciu a vždy 15.9. sa vybrali na bicykloch smerom k Morave.

Hanka B.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *