Cyklovýlet do Viedne

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 03/09/2016
Celodenná

Miesta konania
Hotel Belez

Kategórie


Miesto stretnutia: Žel.St. Petržalka, 6:00 (vlak odchádza o 6:15) – treba kúpiť lístok na bicykel (BA-Wien)

Trasa: Hauptbahnhoff – Ring – Práter – Donaukanal – Hundertwasserhaus – Donauinsel – Donauturm – Práter– Orth – Eckartsau – Hainburg – Wolfstahl – Berg – Petržalka

Km : cez 90 ale s mnohými prestávkami. Predpokladaný návrat do BA je 17:30. Tí čo pôjdu späť vlakom (cesta trvá hodinu) môžu ísť o 14:44, 16:44, 18:44… do Petržalky. Na hlavnú stanicu idú vlaky každú polhodinu.

Prevýšenie : po rovine

Počasie : 18-26°, slnečno (podľa yr.no)

Kontakt : Jožo. S. 0910 230 31

Poznámka: je to neľudsky skorá hodina zrazu (6:00) avšak ak chceme postíhať centrum ešte nie plné turistických davov, je to jediná možnosť. Máme to už pár rokov vyskúšané. Viedeň je k cyklistom veľmi priateľské mesto.

Prejdeme si KARLPLATZ s ohromným kostolom Karlskirche, OPERU, kde bývajú známe viedenské plesy (skoro tak známe, ako ples v DK Ružinov) , STEPHANSDOM, Dunajský kanál, HUNDERTWASSERove asymetrické domy a Dunaj s ostrovčekmi, Televíznou vežou, na ktorú sa dá aj vyviezť a dovidieť možno až do Hainburgu. Cez PKO (Prátri Kultúry a Oddychu) popri Dunaji po EUROVELO 6 domov.

Obedovať sa bude tradične cestou v Orthe.

Komu by to bolo veľa, môže sa z Viedne vrátiť zase vlakom – odddelenie bikerov a vlakárov nastane v Prátri. Ráno si nastavte si budíky 🙂

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *