Cyklovýlet do Viedne

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 23/08/2014
Celodenná

Miesta konania
Kľak

Kategórie


Cyklotúra – Sobota 23.8.2014, 7:00 Viedeň – Bratislava
Miesto stretnutia: Železničná stanica Petržalka, zraz o 7:00, vo Viedni sme okolo 8:40
Trasa: vlakom s bicyklami na Hauptbanhoff – Ring – Práter – Donaukanal – – Orth – Eckartsau – Hainburg – Wolfstahl – Berg – Petržalka
Vzdialenosť: cca. 85-90 km počas celého dňa
Prevýšenie: 60 m
Trvanie: cca. 9 hodín
Počasie: Podľa dostupných predpovedí dobré, iba ak by nie
Kontakt: Jožo S. – 0910 230 231

Poznámka:
Tentoraz nebudeme z Viedne krútiť hneď domov, ale cca 2-3 hodinky si ju v kľude popozerám z bicyklov. Celodennú akciu s mnohými a mnohými prestávkami začneme priamo na Hlavnom Viedenskom Nádraží (Hauptbahnoff), od ktorého sa prepracujeme skrz Ring (popozeráme Postpsparkasse, pamätník Johanna Straussa v mestskom parku, Viedeňskú štátnu operu – možno ste tam boli na plese, ale myslím, že ich Opernball koliduje s našim abstinentským v DK Ružinov – do štvrte múzeí (MuseumsQuartier), uvidíme ešte Parlament, Radnicu, Burgtheater a Univerzitu a krásnu novogotickú Votivkirche okrem iného.
Následne pôjdeme dole Dunajským kanálom okolo Hundredwasserovho domu a rekreačnej zóny Prátra kultúry a oddychu (PKO) popri Dunaji až do našej milovanej Bratislavy.
Obedovať sa bude po ceste v Orthe, zastávok spravíme asi 27, takže kondiční i úplne bezkondiční cyklisti si prídu na svoje. A niektorí si možno prídu aj na Wienerschnitzel mit Kartoffelnsalat. Guten Appetit!

1 odpovedať
  1. jozo.suchoza
    jozo.suchoza says:

    Je tam malá oprava – zraz je o šiestej ráno (06:00) nakoľko chceme stihnút vlak o pol siedmej. Viedeň je veliká, a cesta naspäť ešte velikejšia….

    Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *