Lyžovačka Kubínska hoľa (2012)

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 09/02/2012 - 12/02/2012
0:00

Miesta konania
Balaton

Kategórie


Foto

Zimný športovo – relaxačný pobyt na Kubínskej holi
9.2.2012-12.2.2012

ZO ENDORFÍN zorganizovalo v dňoch 9.2. – 12.2.2012 zimný športovo relaxačný pobyt spojený s  lyžovačkou na Kubínskej holi. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteli Belez tak,  ako v  roku 2011 vzhľadom na to, že účastníci minuloročného pobytu boli so službami hotela ako aj lyžiarskymi podmienkami veľmi spokojní. Celkový počet účastníkov bol 20, z klubov A1, A2 na Osuského ul. a A2 Muráň z Hraničnej ul. – Igor s manželkou Ivankou a s dcérou Saškou a jej kamarátkou Michaelou, Milan a Janka, Daniel, Ivan, Jozef, Pavol s manželkou Klaudiou a synom, Mário s Laurou, Gorazd, Ľubka a Pavel s manželkou Elenou.
Oficiálny príchod do hotela bol 9.2.2012, ale niektorí  dorazili 1 deň v pred termínom. Väčšina však prišla vo štvrtok okolo obeda, tak aby stihli ešte vyskúšať sneh a podmienky na lyžovanie aspoň 2 hodiny popoludní. Program a organizáciu pobytu účastníci prediskutovali po večeri. Po krátkom predstavení sa vedúci pobytu Gorazd ponúkol prítomným možnosť otvoriť svoj alebo aj iný problém súvisiaci s abstinenciou.
V piatok po tradične dobrých raňajkách väčšina využila službu skibusu, ktorý vyviezol aj priviezol ubytovaných hostí priamu ku svahu. Podľa lyžiarskych schopností, stupňa odvahy, prípadne výhrevnosti  oblečenia – teplota dosahovala – 10 až -14 stupňov – sme sa rozdelili na menšie skupiny, ktoré spoločne brázdili svahy Kubínskej hole až do ukončenia činnosti vlekov a sedačky. Časť účastníkov  vymenila popoludní zjazdovky za bežky a vybrala sa po neznámej stope do okolia hotela.
Po večeri sa väčšina rozhodla stráviť aj zvyšok dňa  aktívne – v Aqua parku v Dolnom Kubíne alebo tradičnými stolnotenisovými zápasmi. Je potešiteľné, že počet  hráčov ping-pongu neustále narastá a zvyšuje sa aj kvalita zápasov.
Krutý mráz nikoho neodradil od lyžovania ani v sobotu. Stálo však za to vydržať trocha toho chladu, lebo okrem vynikajúcich snehových podmienok, výborne upravených tratí,  odkrývali sa pri jasnej oblohe krásne výhľady na okolité hory- Roháče, Malú Fatru a Chočské vrchy.
Po večeri sme sa stretli na celkovom vyhodnotení pobytu. Všetci zúčastnení vyjadrili s pobytom maximálnu spokojnosť – hlavne so spoločnosťou, ktorá sa tu zišla. Atmosféra bola veľmi priateľská až rodinná, nevznikli žiadne konflikty ani problémy. K pohode nemalou mierou prispieva aj ochotný personál hotela, služby na vysokej úrovni a výborná strava. Kubínska hoľa poskytuje športové vyžitie pre všetky kategórie lyžiarov- od začiatočníkov až po veľmi zdatných športovcov. Z týchto dôvodov, ako aj pre kladný vplyv na našu abstinenciu, sme sa dohodli, že aj nasledujúci rok by sme zorganizovali lyžovačku na Kubínskej holi.
V nedeľu po raňajkách nastala chvíľa lúčenia, lebo každý si pripravil vlastný program. Časť zostala dopoludnia lyžovať, časť sa vydala na krátku pešiu vychádzku a niektorí cestovali domov.
Zimný športovo – relaxačný pobyt na Kubínskej holi rozhodne splnil svoj účel – posilnenie v abstinencii, utuženie kamarátskych vzťahov a orientáciu na zdravý spôsob života.

Zapísala Jana

 Foto

Zimná terénna terapia

ZO ENDORFIN organizuje v poradí už deviatu zimnú TT zameranú  športovo relaxačný pobyt – lyžovanie na horách. TT sa uskutoční  v dňoch 9.2. – 12.2.2012 na Kubínskej holi. Ubytovanie je zabezpečené v hoteli Belez v Dolnom Kubíne. Cena ubytovania na pobyt  s polpenziou, skibusom do lyžiarskeho strediska je 105,30,- EUR na osobu + miestny poplatok 0,66 EUR na noc.

Ubytovanie je v dvojlôžkových izbách, s možnosťou prístelky. Izby sú vybavené s WC, sprchou, TV, WiFi.  Polpenzia – raňajky formou švédskych stolov, večere výber zo štyroch jedál.

Program:

9.2.2012 – stretnutie v popoludňajších hodinách, ubytovanie, po večeri spoločné stretnutie, upresnenie programu,

10.2.2012 – lyžovanie na Kubínskej holi, po večeri spoločné stretnutie s terapiou

11.2.2012 – lyžovanie, návšteva aquaparku v D. Kubíne, po večeri vyhodnotenie TT

12.2.2012 – lyžovanie, v poobedňajších hodinách návrat domov.

 

Najbližšie atrakcie: SkiPark Kubínska Hoľa (1km, hotelový skibus), Aquarelax Dolný Kubín (4km), Squash Rufín (4km), stolný tenis na hoteli

Bližšie informácie je možné získať : o ubytovaní:  www.belez.sk, o lyžiarskom stredisku www.kubinska.sk,

Pozn.: V súčasnosti je už všetko obsadené!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *