Svätoštefanský výlet na Kačín (Červený most – Kačín)

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 26/12/2011
10:00 - 14:00

Miesta konania
Výlet na Kačín

Kategórie Žiadne Kategórie


Foto

Dňa 26.decembra 2011, t.j. na 2. sviatok vianočný sa opäť tak, ako po iné roky uskutočnila vychádzka, na ktorú už pravidelne chodia klubisti z JAS klubu, aj klubov  Sanatória AT na Osuského ul. Zvyknú sa k nám pridávať aj niektorí členovia iných bratislavských klubov, ktorí si túto tradíciu obľúbili. Je to pomerne vďačný termín vychádzky, pretože po vianočnom sladkom opojení – mlsaní dobre padne vyjsť s kamarátmi na vychádzku.

Keď sme ráno s Kurtom vyrážali na miesto zrazu pred Vojenskú nemocnicu, ktorá sa už teraz volá Nemocnica sv. Michala, počítala som s tým, že vďaka spoluúčasti vytrvalých jaskáčov a verných „turistov“ z Osuského sanatka nepôjdeme sami. Milo ma prekvapila skutočnosť – bolo nás 45 (podľa viacerých sčítateľov). Na zraz prišla aj Mery, aspoň sa s nami pozdraviť, keďže vzhľadom na svoj vek jej nôžky odopierali poslušnosť. Prišli aj takí, čo medzi nás prestali chodiť, ale dostali prostredníctvom mailu pozvánku a tak sa dali „nakopnúť“ správnym smerom. Jednou z nich bola Juliana, ktorá si priviedla aj svojho verného psíka. Pribudla medzi nás nová skupina – mladí kamaráti z RETESTu na Ľadovej ulici aj so svojim terapeutom. No čo Vám poviem, bola to pekne pestrá partia. Dokonca prišiel aj Mirko s manželkou Elenkou a svojim roztomilým dvojročným vnúčikom, ktorého niesol v sedačke. (Naspäť malý hrdina cupital po svojich nožičkách.)

Ako vždy, na zraze sme sa všetci zvítali, navzájom si priali k Vianociam a tešili sa (aspoň ja určite), že sa opäť vidíme. V správny čas sme vyrazili smerom na Kačín ako bolo popísané v Kurtovej pozvánke – po červenej turistickej značke pod vedením Milana, ktorý bol na čele pochodu.

Nad Klancom sme urobili tradičné kolektívne foto za pomoci viacerých fotografistov – profesionálov aj amatérov; dokonca tí šikovní stihli odfotiť aj fotografistov, aby ako obyčajne nechýbali vo fotodokumentácii. Keď sme dorazili v kompletnej zostave na Kačín, rozložili sme sa pod prístreškom na útulne vyhotovených sedeniach a začalo vzájomné ponúkanie vianočnými dobrotami, ktoré sme si doniesli. Myslím, že nebolo človeka, ktorý by nemal šancu ochutnať z tých dobrôt.

Po občerstvení teplým čajom a podebatovaní, prišiel čas návratu. Jedna skupinka pod vedením Natašky a jej manžela Jozefa sa pobrala smerom na Lamač a my ostatní po asfaltovej ceste dolu k autobusu, alebo ku svojím autám na parkovisko pri Červenom moste. Po ceste sme ako obyčajne debatovali – vymieňali si názory na niektoré aktuálne problémy. Zaujala ma Paľova otázka, či poznámka: „Opäť prišli len tí starí, ktorí chodia vždy; kde sú tí noví, čo by to potrebovali najviac?“ Mal pravdu, avšak si myslím, neviem či mi dáte za pravdu, že môže byť chyba aj v nás:

  • v nedostatočnom propagovaní užitočnosti kolektívnej turistiky s klubistami,
  • potrebe prekonávania vlastnej pohodlnosti,
  • nedostatočnom osobnom oslovovaní tých, ktorí sa ešte len hľadajú a preto to najviac potrebujú, aby sa takto dostali do bližšieho kontaktu s tými skúsenejšími.

Skrátka tí, ktorí majú skúsenosti s tým, ako im kolektívna turistika v začiatkoch pomáhala, mali by o tom hovoriť začínajúcim.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným a prajeme, aby čaro a duchovno Vianoc nám vydržalo po celý rok 2012, do ktorého Vám prajeme veľa šťastia, zdravia a Božieho požehnania.

 

P.S. Kto chce zažiť túto atmosféru – čakáme sa 1.1.2012 v Dúbravke na zastávke autobusu č.83 – Žatevná.

 

Kurt, ktorý verí, že túry budú furt, aj keď nebude Kurt.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *