Výlet do Hainburgu

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 09/03/2014
11:00 - 14:30

Miesta konania
Stupava

Kategórie


Vychádzka –nedeľa 9.3.2014, 11:00 Hainburg – Hundsheimer Berge

Miesto stretnutia: Hainburg, parkovisko pod Wienertor (v smere z BA do Wien prejdete pod bránou a odpočíte doprava na parkovisko) o 11:00

Trasa: Hainburg Wienertor – Hundsheimer Berg – Hexen Bg. – Hundsheim – Weisses Kreuz – Hainburg (Shlossberg) – Hainburg Wienertor

Vzdialenosť: cca. 10 km

Prevýšenie: cca 420 m

Trvanie: cca. 3,5 hodiny

Doprava: autami, autobusom 901 odchod spod Mosta SNP o 10:20 potom pešo cca 10 min. zo zastávky Hainburg – Hauptplatz po Wienerstrasse na parkovisko pod Wienertor.

Počasie: oblačno, teplota 6 – 12 °C, zrážky žiadne

Kontakt: Vlado Z – 0903 356661

Poznámka:

Meine Damen und Herren,

Vychádzka u našich juho-západných susedov bude relatívne kratšia (10 km nie je až tak veľa) a relatívne menej náročná (prevýšenie cca. 400 m nie je až tak hrozné). Cieľom výletu je to veľké kopčisko Hundsheimer Berg nad mestečkom Hainburg. Stúpak na kopec môže byť trochu namáhavejší a prudší, ale sľubuje výstup na vyhliadku pred samotným vrcholom na Hundsheimer Berg. Ďalej budeme pokračovať po Hundsheimerských kopcoch a oblúčikom sa vrátime do Hainburgu. Pred samotným návratom si ešte vyjdeme na Schlossberg, kde si môžeme pozrieť zámok a nejaký ten výhľad na Hainburg a okolie.

Pre tých, komu sa bude zdať výstup na Hundsheimer Berg náročný, ponúkneme alternatívu – výstup iba na Schlossberg a potom obhliadku Hainburgu s prípadným posedením v jednej z miestnych kaviarničiek.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *