Výlet na Braunsberg

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 26/07/2015
Celodenná

Miesta konania
Penzión Kunerád

Kategórie


Cyklo-peší výlet – nedeľa 26.7.2015, 9:00/10:00

Miesto stretnutia: Cyklisti pod mostom Lafranconi na petržalskej strane o 9:00, chodci v Hainburgu na parkovisku pred supermarketom pri prvom kruhovom objazde v meste o 10:00
Trasa: Cyklisti: most Lafranconi – štátna hranica – Wolfstahl – Hainburg – Braunsberg a pravdepodobne aj Schlosshof – Devínska Nová Ves – Devín – most Lafranconi
Chodci: Hainburg – Braunsberg a späť
Vzdialenosť: Cyklisti cca. 60 km/chodci cca. 5 km
Prevýšenie: cca. 150 m
Trvanie: Cyklisti cca. celý deň/chodci cca. 2 hodiny
Počasie: polojasno, teplota cca. 24 – 28 °C, pravdepodobnosť zrážok nízka
Doprava: Chodci autami

Kontakt: Mário 0908126006, Vlado 0903356661

Poznámka:
Cieľom výpravy je dostať sa na kopec Braunsberg, ktorý sa týči na pravom brehu Dunaja nad rakúskym mestečkom Hainburg. Cyklistická časť si vyžaduje aspoň základnú fyzickú formu, pešiu časť zvládnu aj deti v kočíkoch. Z kopca Braunsberg je pri dobrej viditeľnosti pekný výhľad na Devín, na Dlhé diely a v podstate na celú Bratislavu.
Cyklisti budú pravdepodobne pokračovať cez most v Hainburgu smerom na Schlosshof a cez Most slobody sa vrátia späť k mostu Lafranconi.
Pod kopcom sa nachádza vychýrené kúpalisko Bergbad, kde by sme sa v prípade pekného počasia mohli na pár hodín zastaviť a zmyť turistický pot a prach. Vstupné je 5,- Eur pre dospelého, dôchodcovia 3,50 Eur a deti od 6 do 15 rokov 2 eurá.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *