Výlet na Königswarte

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 23/02/2014
10:00 - 13:30

Miesta konania
Devínska Kobyla

Kategórie


Vychádzka – nedeľa 23.2.2014, 10:00

Miesto stretnutia: pred vchodom do reštaurácie na cyklotrase do Wolfsthalu kúsok za hraničným prechodom Berg (dá sa tam parkovať)
Trasa: hraničný prechod Berg – Berg (dedina) – Berg II. – Königswarte – Schafberg – hraničný prechod Berg
Vzdialenosť: cca. 12,5 km
Prevýšenie: cca. 200 m
Trvanie: cca. 3,5 hodín
Doprava: autami resp. peši od mosta Lafranconi

Počasie: teplota 4 – 8 °C, oblačno, pravdepodobnosť zrážok nízka
Kontakt: Mário – 0908 126 006

Poznámka:
Königswarte je najbližší rakúsky kopec za štátnou hranicou. Cesta k nemu vedie cez rozľahlé polia a zo začiatku má nulový sklon, takže budeme mať možnosť dôkladne si rozhýbať svaly pred následným miernym stúpaním. Na vrchole kopca je nenápadná rozhľadňa a observatórium, do ktorého nás pravdepodobne nepustia. Mám taký dojem, že vrch Königswarte je zvečnený aj v jednej zo slovenských ľudových piesní, konkrétne Stojí vojak na varte… Pôvodne sa vraj v piesni spievalo „Stojí vojak na Königswarte“, ale rytmicky to nevychádzalo, a preto vojenský dychový orchester text skrátil do dnešnej podoby.
Z vrcholu sa potom po červenej značke spustíme pred dedinu Wolfsthal a vrátime sa na hranicu. Odporúčam pribaliť si k turistickej saláme a termoske aj občiansky preukaz. Minule vraj slovenskí turisti v lesoch, ktorými budeme prechádzať, zahliadli aj služobného psa s maskovaným mužom na vôdzke (to je správne po slovensky vodítko).

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *