Kúpanie v Mošoni

Kúpanie v Mošoni – nedeľa 10.3.2013, 10:00

Miesto stretnutia : Kúpele Mosonmagyaróvár, Kolbai u. 10

Vzdialenosť: cca. 42 km (spolu 84 km)
Doprava: autami
Cena: 10,50 Eur na celý deň so šatňou bez sauny
Web: http://www.mosonmagyarovar.cz/lazne-mosonmagyarovar/

Kontakt: Mário 0908126006

Poznámka: Je možné, že sa nám podarí vybaviť skupinovú zľavu, čiže by bolo dobre, keby sme sa dali na parkovisku dohromady a potom podnikli spoločný nájazd na pokladňu.

Účastníci: Zuzka, Milan, Ľubo, Anka, Mariana, Danka, Mary, Pali, Klaudia, Magda, Laura, Mário.
Správa z cesty:
Pár minút pred pol desiatou zastavujeme za Milanovou fábiou. Milan ostal z pôvodne plánovanej štvorčlennej posádky sám, navrhujeme mu teda, aby nechal auto na hranici a zviezol sa s nami. Súhlasí. Volá Mariana, stojí pár stovák metrov pred nami už na území Maďarska. Ale ona vie po maďarsky, takže sa o ňu nebojíme. O chvíľu prichádzajú Ľubo s Ankou a môžeme sa pohnúť do cudziny.
Naša kolóna víťazne vchádza do mesta Mosonmagyaróvár pár minút pred desiatou. V rýchlosti si nájdeme čo najlacnejšie parkovanie a utekáme si kúpiť lístky, lebo vraj sa rýchlo míňajú ležadlá a človek by potom musel celý deň buď plávať alebo smutne postávať pri bazéne. Našťastie sa dozvedáme, že Danka, ktorá s Mary a s dvomi kamarátkami dorazila pred nami, nám rezervovala 15 ležadiel. Keďže nás je len sedem, máme každý po dve a jedno je do rezervy, keby nám bolo málo.
V kúpeľoch je po zbežnom odhade 5 bazénov, z toho jeden krytý a dva polokryté. Samozrejme ich vyskúšame všetky, najviac sa nám páči v tom najteplejšom. Niežeby sme neradi plávali v studenej vode, to nie. Nie, to rozhodne nie. Určite nie.
Po druhom návrate do najteplejšieho bazéna stretávame Paliho s Klaudikou a Magdu. Teda, to je ale radosti! Trochu sa stratili v meste a prišli neskôr, ale to nevadí. Práve naopak. S Palim sa hneď presúvame do plaveckého bazéna a dávame si nejakého toho kraula a nejaké tie prsia.
Keď sme pri tých prsiach, tak máme práve čas obeda. Prechádzame do reštaurácie a dávame si kráľovské porcie z rozličných maďarských špecialít. Najväčší úspech má maďarský guláš s ryžou.
Ešte sa pár hodín počľapoceme a pomaly sa trúsime domov. Ostávajú iba najodolnejšie ženy, t.j. Danka, Mary a Mariana. V čase uzávierky tohto príspevku nemáme žiadne správy o tom, či sa nerozvarili, ale pravdepodobne to prežili a sú ešte krajšie ako predtým.
Sme príjemne oťapení a mierime do Bratislavy. Pane, ďakujeme, že si sa o nás opäť príkladne postaral.
Čestný paroh Mladého srnca: Danke. Odvážne obsadila 15 ležadiel, pričom na ne narozkladala pravdepodobne celý obsah kabelky, inak si to neviem predstaviť. Mariane. Vyznamenala sa ako excelentná tlmočníčka pri nákupe vstupeniek aj pri nákupe jedál.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *