Luhačovice 2.-5.5.2019

LUHAČOVICE 2019

V dňoch 2. – 5. 5. 2019 sme absolvovali športovo relaxačný pobyt v Luhačoviciach. Ubytovanie bolo v hoteli Adamatíno v malebnom prostredí Luhačovickej priehrady. Pobytu sa zúčastnilo 7 ľudí a niektorí sa podelili o svoje dojmy:

Sonička:
Ďakujem za krásne 4 dni v Luhačoviciach. Výborne zorganizovaný pobyt v hoteli Adamantíno. Každý deň zaujímavý výlet a skvelá, komorná atmosféra, umocnená pocitom spolupatričnosti urobila tieto dni pre mňa jedinečnými. Úžasný dojem na mňa urobila najmä Velehradská katedrála , v ktorej sme sa na chvíľu ocitli úplne sami a mohli sme si tak nerušene vychutnať jej krásu a majestátnosť. Tiež vodný tunel s obrovskými vyzami a nádherné kroje v Slováckom múzeu boli pre mňa nezabudnuteľný zážitok. Ale najviac sa mi páčilo ako sme si v skupine dobre rozumeli, ako sme sa spolu skvelo bavili, k čomu veľmi prispel aj Majkin manžel Ivan.

Zuzka:
Najsilnejší zážitok mám vždy z návštevy Baziliky vo Velehrade, napriek tomu, že som v nej bola niekoľkokrát. Žasnem vždy nad jej majestátnosťou, veľmi intenzívne vnímam silnú energiu, ktorá tam prúdi a magickosť tohto miesta. Páčila sa mi aj návšteva Živej vody v Modrej. Doteraz som nikdy nebola v akváriu so živými rybami. Konečne som videla naživo najväčšiu sladkovodnú rybu VYZU, ktorá sa pred časom bežne vyskytovala aj v Dunaji. Nemôžem vynechať aj nádherné stromy v parku Buchlovického zámku, ktoré poskytujú silný zážitok a veľkú úctu ľudí, ktorí sa o ne starajú a udržiavajú celý park v nádhernej symbióze. Napokon ma očarila okolitá príroda a v neposlednom rade prívetivosť tamojších ľudí. Slovácko má moje srdce.

Marika:
Ďakujem za skvelú spoločnosť a mimoriadne nádherné zážitky. Prvý krát som bola na území Slovácka a vôbec v tejto časti Južnej Moravy, pre mňa raj pre oči a dušu. Moja bázeň a pokora patria katedrále VELEHRAD, obdiv k jej výzdobe maliarskej, sochárskej. Mám satisfakciu, že som na vlastné oči videla ocenenie pápeža p.Pavla II.-ZLATÚ RUŽU. Ešte viac zosilnel môj pocit sympatií k Moravákom po návšteve múzea Slovácka v Uherskom Hradišti. Odporúčam vidieť na vlastné oči.
Úžas nad prírodou som zacítila v prekrásnom prostredí farmy, kde okrem iného som bola priam očarená akváriom a jeho osídlencami tak raritnými ako je veľkolepá ryba VYZA.
A zámok Buchlovice- krásny a nádhera stromov v parku, tak ÚŽASNOM sa nedá opísať. RADOSŤ TAM ZABLÚDIŤ.

Svetlanka:
Na pobyt som sa tešila, predpokladajúc, že nás bude asi ako v Bzinciach pod Javorinou. Vyrazili sme z Bratislavy, Sonička ako šofér Zuzka, Marika a ja, hneď od začiatku super zostava. Počas cesty sme sa dozvedeli, že náš konečný počet bude sedem – Majka, Ivan, Vlasta a my (s jednou Vlastou som sa zoznámila v Bzinciach pod Javorinou). Dorazili sme, Hotel Adamatino pri Luhačovickej priehrade nás vítal a zvítali sme sa všetci. Na takéto pobyty sa teším, lebo je dosť priestoru a podmienky umožnia, aby sme sa bližšie zoznámili s novými kamarátmi. V Luhačoviciach sme sa stretli v komornej zostave, bolo to úžasné, aj tam som zistila, koľko toho máme navzájom spoločného. Nebol problém vymyslieť si program, vybrať miesta, ktoré by sme chceli navštíviť. Aj počasie nám prialo, občas trochu spŕchlo, až v nedeľu pršalo a ochladilo sa, ráno bol + 1 stupeň. Vychádzky promenádou a okolo priehrady v Luhačoviciach, návšteva baziliky aj podzemia vo Velehrade, návšteva Slováckeho múzea v Uherskom Hradišti venovaná Slovácku a histórii, s archeologickou výstavou, návšteva Živej vody v Modrej aj terária, nášteva Buchlovického zámku s prekrásnymi záhradami i ďalších krásnych zákutí, boli umocnené našimi spoločnými zážitkami a Vami priatelia. Dávno som sa tak nenasmiala, ako posledný večer na izbe č.214, tak dobre nespala, ako prvý večer, nepoznávala toľko krásnych miest v úžasnej spoločnosti.
Ďakujem Majka, že si mala taký skvelý nápad a vymyslela výlet do Luhačovíc , a mohla som ísť s Tebou, Ivanovi za pekný výklad, príjemnú spoločnosť a prezentáciu pripravovanej fotoknihy z výletu, Vlastičke za to, že som Ťa mohla lepšie spoznať a stretla niekoho blízkeho, Soničke za bezpečný odvoz a pozitívnu energiu, ktorú okolo rozdávaš, Zuzke, za krásu, energiu a rozvahu, ktorú rozdávaš a Marike za úsmev, pohodu a lásku, ktorú šíriš vôkol seba. Pri Vás som sa cítila sama sebou, bola som šťastná, ďakujem

Luhačovice 2019 fotky

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *