Memoriál Jožka Záreckého

FOTO

Miesto stretnutia: Benzínová pumpa JURKI pod Prístavným mostom
Čas stretnutia: 18.6.2016 (sobota) o 9.00 hodine.

Cyklotúra je nenáročná, vedie rovinou po Dunajskej hrádzi cca 19 km tam a 19 km späť na záhradu Janka P. a jeho milej manželky.

Obidvom vopred ďakujeme za ich ochotu nás opäť, už ani neviem koľký raz, prijať vo svojom včeľom kráľovstve.

Za OZ JAS KLUB a ENDORFIN
Miroslav Varadínek a Mário Polónyi
miro.varadinek@gmail.com, mario.polonyi@gmail.com
0904127389, 0908126006

Okolo deviatej hodiny rannej sa začíname schádzať na Jurki pumpe pod prístavným mostom. Volá pán prezident, že stojí v zápche a bude meškať nevedno koľko. Zaujímavé, že Jožo s Dankou prišli z rovnakého sídliska a nemeškali.
Oproti plánu máme polhodinový sklz, preto skracujeme príhovor na pamiatku Jožka Záreckého a ideme po stopách Paliho s Klaudikou, ktorí si chceli urobiť náskok. Okrem nich sú pred nami ešte Hanka s Jirkom.
Volá Janko P., chce vedieť, ako na tom zhruba sme. Niektorí klubisti (Janka) sú už uňho na chalupe, my ostatní máme pred sebou ešte cca. 17 kilometrov bicyklovania.
Zuzka má nízko sedadlo a chlapi vidia, že sa jej ide mimoriadne zle. Spoja teda všetky svoje utajené sily a nastavia jej bicykel tak, že ide skoro sám. A Zuzka sa po boku Gora naozaj prepracúva na čelo peletónu a zastavuje ich až Hankine telo voľne pohodené na trávniku vedľa hrádze.
Anička s Laurou sa dávajú do debaty s miestnymi žabkami a vyzerá to na dlhšie, takže hlavná skupina ide do dlhého úniku a dobiehame ich vlastne až u Janka, ku ktorému stihli medzitým doraziť aj Betka, Monika a Janči M.
Stoly sa prehýbajú pod rôznymi dobrotami od pečených klobások cez domáce baranie rohy až po koláče od viacerých gazdiniek. Dlhou cestou vyprahnuté žalúdky sa hlučne dožadujú svojho prídelu a veruže sa do nich zmestí všeličo.
Dáme Jankovi P. tričko z dielne majstrov Mira a Tomáša, odfotíme sa a odchádzame na prednášku o včelách. S Janovým chovom to bolo tento rok všelijaké, veľa úľov mu zlikvidovali kliešte, ale Janko sa len tak nedá. Už mal nasadené nové a včiel a tým pádom aj medu pomaly pribúda. Držíme palce, nech sa roje rozrastú a nech nesú, koľko vládzu.
Ja s Laurou a s Aničkou sa lúčime prví, Anička sa ukladá do vozíka a po pár minútach natriasania tvrdo zaspáva. Dobiehajú nás Jožo s Dankou a Hanka, cestu späť trávime vo veľmi príjemnom rozhovore. Lúčime sa na odbočke do Vrakune, po pár minútach okolo nás presviští ešte vysmiata Magda.
Pane, ďakujeme Jankovi a Terke, že sa o nás takto kráľovsky postarali, a tebe za to, že si vybavil takého nádherné počasie. Len tak ďalej, už ti to celkom ide.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *