MIKULÁŠSKY VÝLET NA VIANOČNÉ TRHY V ZÁMKU SCHLOSSHOF

Nedeľa 4. Decembra 2016, 10:00

Zraz: 10:00 Devínska Nová Ves, zastávka MHD Hradištná (pod kostolom Ducha Svätého)

Trasa: Devínska Nová Ves, MHD Hradištná – cyklomost Slobody – Zámok Schlosshof

Trvanie: celodenný výlet

Z návštevy Vianočných trhov v zámku Schlosshof sa podľa dopytu asi začína stávať tradícia. K samotnej návšteve trhov bude samozrejme patriť malá nenáročná prechádzka z Devínskej Novej Vsi cez most Slobody, ktorá by mala trvať asi jednu hodinu. Adventnú dedinku v zámku aj tento rok tvorí trh s rôznymi stánkami, ktoré ponúkajú nápady na vianočné darčeky a aj lokálne vianočné kulinárske pochúťky. V ponuke je aj prehliadka zámku so slovenským výkladom, treba však rátať so vstupným.

Kontakt: Vlado Z (A1) 0903-356661

MIKULÁŠSKY VÝLET NA VIANOČNÉ TRHY V ZÁMKU SCHLOSSHOF
Nedeľa 4. Decembra 2016, 10:00

Trasa: Devínska Nová Ves – cyklomost Slobody – Zámok Schlosshof a späť
Účastníci: Danka, Jožo, Ľubka, Saška, Stano, Tomáš, Vlado, Laura, Mário, Ninka, Anička, Sárka, parciálne aj Dorka, lebo nebola vpustená na trhy.

Na návštevu trhov v zámku Schlosshof sme sa vybrali už po štvrtý raz, ak teda rátame aj tohtoročné Veľkonočné trhy. Na zastávke pod kostolom Ducha Svätého v Devínskej Novej Vsi sa schádzame siedmi (pardon ôsmi, aby sme neopomenuli čivavu Dorku) a po krátkom čakaní vyrážame smerom k Mostu Slobody. K samotnej návšteve trhov samozrejme patrí pre väčšinu z nás nenáročná prechádzka z Devínskej k zámku Schlosshof. Napriek treskúcej zime a opatrnej chôdzi na namrznutom moste sa rozvíjajú debaty o všeličom asi aj preto, aby nám nezamrzol úsmev na tvári. Slniečko rozjasňuje viditeľnosť a tak môžeme vidieť v diaľke na poliach pokrytých srieňom zopár volaviek a neskôr aj bažanty. V obore zámku je už iná zverina, popri parádnych koníkoch, rôznych druhov kôz tam zbadáme aj exotické ťavy a lamy. Pri vchode do nádvoria zámku sa stretávame s ďalšími, kvôli deťom motorizovanými, účastníkmi výletu – Aničkou, Laurou, Máriom, čerstvo prebudenou Sárkou a Ninkou. Tu nastávajú aj prvé problémy, keď je zamietnuté povolenie vstupu pre Dorku; keby sme to vedeli v predstihu, zabezpečili by sme jej zmenu identity zo psa (veď povedzte – je to vôbec pes?) na prijateľný druh zverstva, ktorého pobehuje v zámockých záhradách a ohradách neúrekom. A tak sa Jožko s Dankou vydávajú hľadať riešenie; kým ho nájdu, ostatní sa vymrznutí zberajú na odchod. Adventnú dedinku v zámku aj tento rok tvorí trh s rôznymi stánkami, ktoré ponúkajú nápady na vianočné darčeky. Vyberať je naozaj z čoho, a tak si mnohí z nás odnášajú nejakú drobnosť pre potešenie blízkych. Deti, keď zistili, že na ich dopyt „to chcem …, to mi kúp …“ sa odpovedá poväčšine „teraz nie, neskôr“, sa aspoň vytešili z jazdy železničkou a kŕmením zvieratiek a samých seba. Okolo druhej nás chlad, hlad a Ľubkina vízia kondičnej jazdy v autoškole vyháňajú na cestu späť. Šoférovanie a patálie okolo neho sa stávajú aj ústrednou témou rozhovoru po ceste do Devínskej, kde sa uzimení ale spokojní rozchádzame do adventného tepla svojich domovov.
Čestný paroh mladého srnca udeľujeme Stanovi za to, že s nami zdieľal kúsok svojho ja a strávil s nami príjemnú časť druhej adventnej nedele.

Vlado Z (A1)

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *