Na bežkách na Kačín

Na bežkách po Karpatoch – nedeľa 27.1.2013, 10:00

Miesto stretnutia : Bratislava Železná Studnička, Pod Červeným mostom

Trasa: Pod Červeným mostom – Kačín a späť
Vzdialenosť: cca. 13 km
Trvanie: cca. 3:30 h

Predpoveď počasia: Veľmi oblačno, teplota – 8 °C, zrážky pravdepodobne žiadne.
Kontakt: Mário 0908126006
Poznámka: Kto nemá bežky, nech príde aj tak, na Kačín sa dá dostať aj peši. A pri našom bežkárskom tempe nie je úplne jasné, ktorým spôsobom je to rýchlejšie.

Účastníci: Klaudia, Pali, Jožko, Magda, Danka, Laura, Mário.
Správa z cesty:
S tými bežkami sme si to nakoniec rozmysleli. Nový sneh nenapadol a starý je zmrznutý a šmykľavý, povedali sme si, že pôjdeme pekne s ostatnými po vlastných. O desať desať sedíme na parkovisku Pri Červenom moste. O chvíľku prichádza Paliho červený blesk. Kým sa stihneme zvítať a vybozkávať, spod mosta sa vynorí Jožkova masívna postava s Magdou za pätami. Rútime sa im oproti. Jožko mi stihne pošuškať, že s nami nepôjdu na Kačín, že sa idú prejsť iba na Studničku k bufetom. Operatívne meníme trasu, aby sme mohli ísť spolu aspoň po bufety. Urobíme si úvodné foto a púšťame sa do ďalšieho nedeľného dobrodružstva.
Pri amfiteátri na Partizánskej lúke nás dobieha Danka. Našťastie nás videla od parkoviska, takže sa len pustila po našich stopách. Pokračujeme teda siedmi.
V družnom rozhovore si ani nevšimneme, že sme už na Studničke. Ponúkame Magdu, aby sa s nami ešte kúsok prešla. Súhlasí, kráčame teda ďalej smerom na Kačín. Približne po kilometri však Magda odhadla svoje sily za vyčerpané, robíme si teda rozlúčkové foto a Jožko s Magdou otáčajú späť.
Začína sa ochladzovať, Laura má ruky ako kusy ľadu.
Cestou sa zarozprávame s dvomi bežkármi a dostávame tip na ďalšiu túru, tzv. Písaný kameň niekde nad Kačínom. Ukladám tento nápad do archívu Mladých srncov a pokračujeme v ceste. Aha, srnka! Kde? Tam za tými smrekmi! Ahá, áno, tam uteká, jééj…
Na Kačíne sa posilňujeme čajom, koláčikmi a ovocím. Jablká sú studené ako psí čumák. Ale vitamíny a kalórie asi vydržali, lebo sa cítime celkom svieži. Danka si dáva cigaretu. Fuj, to je smrad. Fúúj, to je smrad! Smrad!!
Púšťame sa do dlhého zostupu späť k Červenému mostu. Opäť stretávame bežkárov, s ktorými sme debatovali cestou hore. Ešte raz si pripomíname Písaný kameň, tentoraz dostávame aj presné koordináty, určite to nájdeme.
Po hodinke zostupu a hromadnej toaletnej prestávke sa zhromažďujeme okolo Dankinho auta. Podáva sa čaj. Laura sa klepoce ako osika. Narýchlo sa teda lúčime, želáme si pekný deň a už aby bola plná vaňa. Dovidenia nabudúce.
Čestný paroh Mladého srnca: Magde. Mala dlhšiu turistickú prestávku, išla kúsok nad pôvodný plán a dokázala sa včas rozhodnúť pre návrat. Magda je správny chlap.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *