Na korčuliach do Čunova

FOTO

Vychádzka na korčuliach – nedeľa 7.4.2013, 10:00

Miesto stretnutia : Bratislavská hrádza na petržalskej strane, bufet Vyza

Trasa: Bufet Vyza – Bufet Obrátka a späť
Vzdialenosť: cca. 9,2 km
Trvanie: cca. 2:00 h

Doprava: autami resp. MHDPredpoveď počasia: malá oblačnosť, zrážky žiadne, teplota 2 – 4 °C

Kontakt: Mário 0908126006

Poznámka: Kto nemá korčule, môže ísť aj bicyklom.

Účastníci: Peter, Ivan, Milan, Janka, Tomáš, Laura, Mário.
Správa z cesty:
Pár minút pred desiatou parkujeme pod hrádzou. Prvý raz v tomto kalendárnom roku si obúvame korčule, stále nám celkom sedia. Neistými pohybmi sa dohrabkáme na hrádzu a zo spodnej cyklistickej cesty nám niekto máva. Áá, Milan s Jankou na bicykloch. Zvítame sa a ideme po hrádzi kúsok späť k bufetu Vyza, kde by nás mal čakať zvyšok výpravy.
Postávajú tam nejakí dvaja neznámi páni, obzeráme sa teda ďalej. Aha, však jeden z tých neznámych pánov je Ivan, len je zamaskovaný na nepoznanie. Druhý neznámy pán je Peter, je s nami dnes prvý raz, ale okamžite sa zoznamujeme a spoznávame. Peter je športovec od pohľadu, výborne zapadá do partie.
Posledný prichádza Tomáš na staručkom favorite s vyfučanými gumami. Dávame mu ich trochu do poriadku a keďže to vyzerá tak, že nikto ďalší už nepríde, robíme si úvodné foto a vyrážame smerom na juh. Jednohlasne schvaľujeme môj návrh na rozdelenie skupiny na cyklistov a korčuliarov, napriek tomu sa však držíme spolu. Cyklisti síce sem tam nadhodia, že keby ešte trošku spomalili, tak sa zvalia na bok, ale podľa mňa žartujú a určite sú radi, že sa nemusia hnať tridsiatkou až do Vojky, ale môžu pekne pomalinky rýchlosťou 16 km/h prísť k bufetu Obrátka a dať si tam teplý mätový čajík.
Tomáš robí zhrnutie prvej polovice našej trasy približne týmito slovami: „Toto je všetko? Kde je konflikt!? Kde je výkon?!? Kde je prekonávačka?!?“ Previnilo chrúmeme čokoládu a Ivanove cukríky.
Na spiatočnej ceste sa nám opiera do tvárí protivietor, a preto prijímame kolektívne rozhodnutie, že najlepšie bude, keď pustíme do čela skupiny Janku s Laurou. Priemerná rýchlosť klesá na 10 km/h. Janke po dvoch kilometroch tak skrehnú ruky, že sa odpája od zvyšku skupiny a vyráža do tiahleho úniku. Za zákrutou si však uvedomí, že jej ukrutne chýbame a pokorne sa vracia do pôvodnej roly rozrážača vzduchu. Laura sa otriasa vďačnosťou.
Sme pri bufete Vyza, príjemne vyštípaní a nepríjemne vyzimení. Korčuliari a Ivan sa odpájajú a nasadajú do vozidiel, cyklisti pokračujú smerom do Petržalky po dolnej ceste. Menej tam fúka. Z cesty ešte zahliadneme, že Janka je opäť v tiahlom úniku.
Pane, ďakujeme za statočnosť a obetavosť, ktorou si nás dnes štedro obdaril. Neboj, s rokmi ti to raz všetko vrátime.
Čestný paroh Mladého srnca: Petrovi. Odvážne prišiel do novej partie a okamžite sa udomácnil. Vitaj v klube.

FOTO

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *