Prechádzka Mosty v Bratislave

Prechadzka

 

teplota : -1C

zúčastnení : Janko, Maroš, Martinka, Jožko, Miško, Janka, Alo, Evička, Dominik, Svetlanka, Pišta, Hanka, Martin, Maroško, Ajka a ja. (16 kamarátov)

 

K Metrostavu som s rodinou prichádzala asi 09:45 a tam nás už vítal Jano a Maroš s malou Martinkou. S Hankou som bola dohodnutá, že sa stretneme na druhej strane Prístavného mosta, keďže šlapala peši z Vrakune smerom k nám a nebola si istá, či stihne prísť presne na desiatu hodinu. Medzičasom sa objavil Jožko, ktorý pricestoval už na 09:00, ale našťastie ho prichýlil v budove Metrostavu SBS-kár a tak nás hodinu počkal v teplúčku budovy. Medzi časom som mala na linke Alinka, ktorý sa snažil príst do ciela včas, keďže bol jeho príchod v ohrození, lebo Adamko , ktorý bol u Sonky a Alinka cez víkend, v noci dostal vysokú horúčku, no a noc bola skôr dňom ako nocou. Ale nakoniec prišiel a o chvíľu pricestovala aj Evička s Dominikom.  O chvíľu s objavila Janka a Miško. Bolo čosi po 10:00 hod a v diaľke sme zazreli ešte Svetlanku a Pištu.

Taaaak a mohli sme vyštartovať. Pri nábehu na Prístavný most sa pripojila aj Hanka a tak sme prešli svoj prvý kilometer. Na konci deti Ajka a Maroško pripravili prekvapenie a v krabičke s nápisom “Toto je pre deti” rozdali balíčky cukríkov všetkým zúčastneným prechádzky Bratislavskými mostami. Prešli sme popri Dunaji na most Apollo, kde sme si pri Bratislavskom erbe urobili spoločnú fotografiu. To už sme niektorý pocítili zimu za nechtami. Za mostom sme cez bránu prešli do areálu prístavu a objavovali poklady histórie mesta a rieky Dunaj.  Nadchli nás obrovské časti z lodí, lodný motor položený vedľa starého vraku remorkéra “Šturec“ a iné zaujímavosti, ku ktorým sa človek ani nedostane, lebo netuší, že je to v zákutiach Bratislavy ukryté. To sme prešli už asi 6 km a rozhodli sa, kedže nám táto prechádzka trvala viac ako dve hodiny, ukončiť naše putovanie a vrátiť sa späť. Máme aspoň ešte pokračovanie na dve etapy, aby sme prešli všetky mosty a spoznali krásu okolia.

Pod mostom sme sa rozlúčili a tí čo sme mali autá v mieste štartu, sme prepeškovali po Pribinovej spiatky.

Bolo mi potešením prežiť dopoludnie s tak veselou partiou a ďakujem za tento deň , slová, úsmevy a smiech.

 

Andy Sokolíková

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *