Prechádzka po karloveských lesoch

Vychádzka – 1.10.2017, 12:00

 

Miesto stretnutia: Karlova Ves, zastávka električiek Borská

Trasa: Karlova Ves, obchodný dom – Jezuitské lesy – Karlova Ves, Kútiky

Vzdialenosť: cca. 5 km

Trvanie: cca. 2 h

Prevýšenie: cca. 150 m

Počasie: teplota cca. 16 °C, oblačno, okolo obeda je zatiaľ hlásená vyššia pravdepodobnosť zrážok, treba si zobrať slušivé lesné parazóliky alebo nepremokavejšie vetrovky s kapucňami a nejakú odolnú obuv

Doprava: MHD

 

Kontakt: Mário – 0908 126 006

 

Poznámka: Nenáročná prechádzka karloveskými lesmi. Na Veľkej lúke nad Dlhými dielmi sa môžeme pokochať prípadným výhľadom a dať si nejaké prinesené občerstvenie a po návrate do Karlovky môžeme zbehnúť do Parku SNP (Líščie údolie), budú tam Karloveské hody. O 14:00 je na programe vystúpenie FS Dolina (zaujímavé napr. pre Zborcov), o 14:30 piesne pre deti v podaní Fíha Tralala atď. (https://www.karlovaves.sk/sluzby-obcanom/podujatia/karloveske-hody/).

Účastníci: Janka, Mišo, Vlado, Eva, Peťo, Heňo, Jožo, Danka, Andrea, Mário, Dorka, Dodo

 

Správa z vychádzky :

Na miesto stretnutia sa vezieme z Dúbravky Jožovým bielym bleskom. Laura s nami ide iba po parkovisko, potom sa ponáhľa na koncert do Žiliny. Na mieste stretnutia vidíme zatiaľ Heňa s Peťom a je tam (dobre vidím?) aj Andrea, huhuu, písala, že príde, tak to sa teda teším.
Jožkovci so psami ostávajú na slniečku a na tráve a ja idem presondovať situáciu. Postupne prichádzajú (dobre vidím?) Eva, huhuu, sľubovala, že príde, tak to sa teda teším, Vladino a nakoniec Mišo s Jankou. Je čas na odchod, prebehneme teda na druhú stranu, urobíme si úvodné foto a vyrážame do betónovej džungle.
Vyšlo nám ukážkové počasie, celý čas svieti slnko a je aj pomerne teplo. Z Dlhých dielov sa presúvame do lesa a kráčame, až kým nezbadáme po ľavici Veľkú lúku. Je voľáka zarastená a vôbec nepôsobí prívetivým dojmom, ale aj tak si tam nájdeme relatívne útulné miestečko a rozložíme si tam obedňajší proviant. Kolujú moje hrušky a Mišove obrovské jablko, ktoré sa bez problémov dalo naporcovať na 12 kúskov, lenže keďže čivavy jabĺčko nemôžu, niektorým sa ušlo aj dvakrát, nechcem ukazovať prstvom.
Peťo nás taktne upozorňuje, že ak chceme stihnúť vystúpenie FS Dolina, je najvyšší čas, aby sme sa pohli. Zabúdame teda na pekné výhľady a vnárame sa hlbšie do lesa. Zarozprávaní si dávame najbližšiu pauzu až kúsok nad Jezuitskými lesmi a potom pokračujeme bez prestávky až do Karlovky. Folklór sme nestihli, ešteže sme členov súboru videli za plotom nejakej školy pri fotení. Volá Ľubka, že program na Karloveských hodoch sa mení a že namiesto Čekovského príde nejaký projekt Martina Valihoru. Má to však byť až o štvrtej, takže si dávame rozchod a na hodoch sa zastavujeme iba kvôli Danke, ktorá má neodolateľnú chuť na makovú lokšu. Jožo má chuť na makovú štrúdľu, ale nemá ju v programe, tak mu ju Danka pre istotu zabudne kúpiť. Fujazdíme domov a Dorka s Dodkom sú sklamaní, že nedostali aspoň jedno dobre omastené kačacie stehienko.
Pane, ďakujeme ti za počasie, za dve čistonové turistky aj za všetkých, ktorí s nami boli, chceli byť alebo bárs aj nechceli byť.

Čestný paroh :


Evke. Prišla, aj keď má doma sťažené podmienky, prešla celú trasu bez zaváhania a niesla na chrbte pozitívny batoh Keep Smile.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *