Prechádzka po Šurskom pralese, január 2019

„Turistický výlet do šúrskej rezervácie pri Sv. Jure

 

Zraz o 10.00 hod. 27.1.2018 za mostom cez Šúrsky potok.

 

Popis príchodu na miesto zrazu:

 

Pred Jurom (a veľkými logistickými skladmi) cca.  500 m pre prvými semaformi odbočiť doprava na vracák (treba veľmi spomaliť, aby sme ho

neprebehli) a potom po asfaltke smerom akoby do BA, súbežne s hlavnou cestou sa asi po 1 km dostaneme na most cez šúrsky potok. Hneď za ním je malé parkovisko a to je miesto zrazu.

 

Trasa podľa kondície a počasia cca. 5 až 8 km.

 

Prevýšenie cca. 1 m – kto si vyskočí aj 2 m.

 

Počasie: polojasno, mierne pod nulou, skoro bezvetrie (Ľubko je jaká rosnička – uvidíme či to vyjde 🙂 pozn. M.B.)

 

Telefón: 0907 114 121, L. Sládek“.

 

PS: Tešíme sa s Ľuboškom v nedeľu na Vás priatelia. Ak by ste mali logistický problém, volajte Ľubkovi, alebo teda aj mne, aj keď navigovanie po telefóne nie je moja silná disciplína  – Maja t.č. 0911 014 583.

 

Ahojte kamaráti milí,

 

aj keď ako som avizovala v pozvánke na dnešnú prechádzku, naše športové jadro sa momentálne nachádza na Kubínskej holi, nedeľná vychádzka bola na podnet Ľubka Sládeka zorganizovaná v tradičnom čase o 10.00 hod. v Šúrskej rezervácii (to je tam, kde sa narodil Ľudovít Šúr :-). Napriek zdravotným komplikáciám Ľubka zo soboty a mojej veľkej sobotnej obave zo zasypania snehom (čo sa v nedeľu ráno potvrdilo, ale vozidlo sa podarilo

vyhrabať) sa prechádzka aj úspešne uskutočnila. Stretli sme sa na mieste zrazu 3 ks – Ľubko, ja a Stanko z Jaskáču. Aj keď mapka trasy a miesta zrazu priložená k pozvánke bola úplne jasná, ešte sme pre istotu ešte cca. 14 minút čakali, či sa nejaká duša zblúdeného klubistu neobjaví. Bol to však konečný počet účastníkov a ukázalo sa, že ideálny (ideálny by bol akýkoľvek počet účastníkov, aký by samozrejme prišiel, ideálny je vždy ten počet, ktorý je, pozn. aut.). S úsmevom sme vyrazili do miernej hmly, ktorá počas celej vychádzky vytvárala krásnu a mystickú atmosféru.

Bolo cca. – 2 stupne pána Celzia, takže žiadna ruská zima a ohľadom poveternostných podmienok je dôležité spomenúť aj čerstvo napadanú vrstvu snehu. Všetky tieto faktory spolu krásne hrali a ladili – spolu s nami samozrejme. Prešli sme si tieto končiny krížom krážom, okolo zamrznutých jazierok a krásneho dreveného kostolíka, postaveného na počesť Ľubkovho narodenia, čo hneď aj avizoval okoloidúcim turistom, ktorí nám vyhotovili spoločnú fotku. Počas cesty sme mali príjemné rozhovory o všeličom, o stromoch, o pravekom osídlení, o jabĺčkach, o hubách, o bylinkách a o všetkom možnom. Po ceste sme minuli aj pár majestátnych dubov, ktoré vyžarovali úžasnú energiu múdrosti z prežitej minulosti (keď si prestavíme, že zažili ešte časy Márie Terézie) v tejto prítomnosti. Keď nás cesta zaviedla okolo jedného z mnohých jazierok, museli sme preskakovať nezamrznuté vodné plochy, takže prevýšenie trasy bolo nakoniec ten cca. 1,5 m. Vychádzka nám trvala asi hodinku a 20 minút a keďže nedisponujeme žiadnymi meracími zariadeniam, defenestrálnym odhadom je možné určiť dĺžku trasy na 5 km a 734 m. Tempo sme mali svižné a také bolo aj celé toto predpoludnie, jednoduché skvelé. Som zaň veľmi vďačná. Ku koncu sme si dali nejaké tie prísľuby na plánovanie ďalších vychádzok, ktoré Vám budeme priebežne odhaľovať.

 

Ďakujem priatelia za to, že ste a že Vám môžem zaslať túto správu.

 

Krásnu nedeľu ešte a vidíme sa v stredu.

 

MB.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *