Relaxačno turistický pobyt v Piešťanoch

Piešťany, Hotel Harmony Rezort – na brehu Sĺňavy
Termín: 28. 4. – 30.4. 2017
S možnosťou predĺžiť pobyt do 1.5.2017 (max. 20 ľudí)

Hotel HARMÓNY REZORT je plne zrekonštruovaný rezort so športovým areálom, v tesnej blízkosti (100m) od vodnej nádrže Sĺňava, meste Piešťany. V blízkom a vzdialenejšom okolí je veľa možností športového , turistického a relaxačního vyžitia – možnosť vychádzok , cyklotúr, minigolf a za poplatok sa dajú v hoteli objednať masáže a vírivka . Požičanie bicykla je 0,5€/hod.
Všetky izby sú vybavené sociálnym zariadením, TV so satelitným príjmom, telefón, rádio, chladničku a priestranný balkón.

Predpokladaný program bude zameraný :

– na turistické vychádzky do okolia – výstup na Inovec ( túra v trvaní cca 4 hod.)
– Bakchus vila, hrad Beckov (menej náročné), prechádzky parkom – dostupné každému
– plávanie v prírodnom jazere, na kúpalisku Eva ( otvorené podľa počasia)
– cyklotúry v okolí Piešťan (požičanie bicykla v hoteli je 0,5€/hod.)
– kúpeľno-rehabilitačné aktivity – hotel ponúka rôzne typy procedúr

Cena: 3 dni/2 noci s polpenziou – 56 € pobyt
4 dni/3 noci s polpenziou – 84€ pobyt

Záloha : 50 € při prihlásení , najneskôr do 28.2.2017

Prihlásiť: Majka Zuzulová 0903 400 884 A1,
Zuzka Šimkovičová 0915 315 817 iné kluby

Správa

z wellnes pobytu v Piešťanoch 28.-30.apríla 2017-05-20
V dňoch 28. – 30. apríla 2017 v Piešťanoch sa uskutočnila plánovaná akcia OZ ENDORFÍN, ktorú zabezpečovala Majka Z.
V piatok, za výdatného dažďa sa účastníci schádzali s nesmelou nádejou na krajšie počasie pre nasledujúce dni. Ubytovanie bolo zabezpečené v hotely Harmony Rezort, ktorý je od centra mesta vzdialený 2,2 km, čo však nevadilo, lebo prechádzka nádhernou jarnou prírodou len umocnila turistickú časť akcie.
Po ubytovaní všetkých 24 účastníkov a večeri sme sa stretli, a okrem vzájomného predstavovania sa, dohodli program na ďalší deň. Vzhľadom na neisté počasie bol prijatý návrh na prehliadku kúpeľného areálu Piešťan so sprievodkyňou informačného centra mesta Piešťany.
V sobotu sme sa stretli pri Kolonádovom moste a cestou do priestorov kúpeľného areálu pani sprievodkyňa začala veľmi zaujímavým ale najmä kvalifikovaným spôsobom rozprávať o histórii vzniku a o rozkvete Piešťan, ako vyhľadávaného kúpeľného mesta.
Poobedňajší program sme zavŕšili okružnou prechádzkou po hrádzi, kde sme videli miesta termálnych a minerálnych prameňov a sírneho bahna, ktoré je základom liečby reumatizmu, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových chorôb a poúrazových stavov a ktoré spôsobili to, že z Piešťan sa stali svetoznáme kúpele.
Časť účastníčok pobytu, namiesto prechádzky po hrádzi dali prednosť procedúram a vyskúšali si piešťanské bahno na vlastnom tele a časť využila možnosť požičania bicyklov, pretože si mohli lepšie vychutnať májovú, rozvoňanú a rozkvitnutú prírodu.
V nedeľu Majka ako organizátorka navrhla okružnú prechádzko-túru lokality Bakchusvilla, čo v minulosti pre Piešťancov bola tradičná sviatočná vychádzka. Opäť to sme išli prekrásnou prírodou, ktorá nás naplnila neopakovateľnou jarnou energiou.
Po obidva večery sme sa vzájomne podelili aj o problémy abstinencie a hovorili sme o vlastnom spôsobe ich riešenia.
Posledný večer účastníci hodnotili pobyt ako výborný a vítali jeho ďalší rozmer, ktorým bola história (vzdelávanie) popri turistickej a procedurálnej zložke.
Záverom treba skonštatovať, že štvrtý ročník tohto podujatia mal najviac účastníkov a zdá sa, že záujemcov je z roka na rok viac čím získava na popularite.

Zuzka Š.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *