Rozlúčka s turistickou sezónou

Vychádzka – nedeľa 9.12.2018, 10:00

 

Miesto stretnutia : Stupava, autobusová zastávka Obora

 

Trasa: Stupava, Obora – Pod Kamenným vŕškom – Staré Hájne – Pod Kozliskom – Pajštún – Stupava, Obora

Prevýšenie: cca. 305 m

Trvanie: cca. 3,5 h

Doprava: autami

Predpoveď počasia: teplota 4 – 6 °C, oblačno, podľa predpovede by sme nemali mať žiadne zrážky; hore bude možno dosť fúkať, treba sa naozaj teplo obliecť

Kontakt: Mário, 0908 126 006

 

Poznámka:

Rituálna rozlúčka Mladých srncov s tohtoročnou turistickou sezónou. Nakoľko rešpektujeme prírodu a jej obyvateľstvo, po výstupe na Pajštún trikrát energicky zašepkáme Hurá!, úctivým sklonením hlavy poprosíme Najvyššieho, aby na nás dohliadal ďalší rok a poďakujeme mu za ten predchádzajúci. Teplý čajík, niečo pod zub a suché tričko na prezlečenie.

 

Účastníci: Michal, Mário, Laura

 

Správa z cesty:

Pár minút pred desiatou prichádzame na miesto stretnutia. Prebieha tu čulý stavebný ruch, obecná štvrť sa od našej poslednej návštevy zmenila na nepoznanie. Našťastie pribudli zatiaľ neoznačené parkovacie miesta, využívame ich teda a už pešmo sa presúvame na autobusovú zastávku. Píše Michal, je na ceste.
Parkuje na rovnakom mieste ako my, chvíľu ešte čakáme a po povinnom úvodnom fotení sa ako neohrozená trojica vydávame po modrej značke poza dedinu.
Je pomerne teplo, cesta je zatiaľ asfaltová, ale postupne sa mení na rozjazdené blato, do ktorého sa medzi rečou zabárame čoraz hlbšie. Reč sa inak točí väčšinou okolo našich klubových a potom aj umeleckých aktivít a miestami ju prerušujú stáda urastených laní. Raz sme dokonca zahliadli aj pomerne statného jeleňa.
Sme na hrebeni. Blato chvalabohu skončilo a dokonca sme už prešli aj najvyššie miesto dnešnej túry, takže ostatné bude za odmenu. Za odmenu je aj výhľad, aj mladý pár, ktorý nám pomáha so spoločnou fotkou, rituálna rozlúčka Mladých srncov s turistickou sezónou aj spoločný obed pri komfortnom drevenom stolíku.
Cesta dolu ubehne ako zimná (alebo v tomto prípade už skôr jarná) voda. Lúčime sa iba pro forma, pretože náš dnešný spoločný program ešte nekončí, ale o tom zase inokedy.
Pane, ďakujeme ti za dnešný deň a tešíme sa na ďalší spoločný rok.

Čestný paroh :

Chceli sme ho dať nášmu strážcovi hore nad nami, ale zdvorilo ho odmietol, takže si nájde príjemcu na ďalšej vychádzke.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *