Staré Hájne

Foto

Miesto stretnutia : Stupava, autobusová zastávka Obora
Trasa: Stupava, Obora – Pod Kamenným vŕškom – Červený domček – Pri Suchom potoku – Košarisko – Staré Hájne – Pod Kamenným vŕškom – Obora
Prevýšenie: cca. 200 m
Trvanie: cca. 4 h
Predpoveď počasia: zamračené, teplota 1°C
Účastníci: Paľo a Klaudia B., Tomáš Ď., Vlado a Ľuba K. aj s deťmi, Mário a Laura P., Michal  a Janka S. s deťmi a so psom (Audrey)
Správa z cesty:
9:30 parkujeme za stupavskou autobusovou zastávkou Obora. Sme prví. O chvíľu prichádzajú Paľo a Klaudia. Medzitým mi volá Mišo, že malý Janko sa práve zobudil, takže môžu vyraziť. Čakáme na nich. Volá aj Ľuba K., že sú v Stupave a čo majú robiť. Vysvetľujem. Do desiatich minút sme komplet, Laura povie prvú polovicu uvítacieho prejavu, ja druhú. Prepracujeme sa k prvej informačnej ceduli, ale keďže fuzáč alpský ani salamandra škvrnitá nikoho nezaujímajú, pokračujeme po zelenej smerom k Červenému domčeku.
Okolo jedenástej sme tam. Rozkladáme poživeň a čaje, hostíme sa, hojdáme sa, debatujeme. Michal a Janka S. sa rozhodnú nepokračovať a vrátiť sa od Červeného domčeka späť k autám. Až neskôr to vyhodnotím ako výborný nápad. Janka nám urobí spoločné foto, náhlivo sa lúčime a pokračujeme smerom na Košarisko.
Hneď prvý rozdeľovník ma zmätie, Tomáš mi pripomína, že od horského vodcu Kurta mám ešte ďaleko. Nakoniec sa pohneme po poloznačenej žltočervenej ceste. Cesta vedie celkom pekným lesom. Na Košarisko prichádzame o pol jednej, dozvedáme sa, že do cieľa cesty máme ešte dve hodiny.
Pokračujeme v neľútostných poveternostných podmienkach, dvakrát sa nám postaví do cesty tiahle stúpanie a raz dokonca na toto ročné obdobie úplne nečakaný súvislý pás snehu. K rozdeľovníku Staré Hájne prichádzame niektorí skrz naskrz prepotení, začína sa krívať a hladovať. Pokúšam sa rozdávať čokoládu a dobrú náladu. Zdá sa, že viac-menej úspešne.
Pali nás vyzýva, aby sme si to švihli cez Pajštún, návrh ani nie že zamietame, ale priam zavrhujeme. Čaká nás posledná hodina a dvadsať minúť. Sneh ustupuje, otepľuje sa. Konečne schádzame späť do Stupavy, oproti plánu máme jeden a pol hodinové meškanie. Lúčime sa a ja si želám, aby z tohto výletu nikto preboha neochorel.
Čestný paroh Mladého srnca:
– Vlado a Ľubka K. za to, že sa prekonali. Bolo vidno, že nechodia na turistiku pravidelne a napriek tomu takmer bez reptania absolvovali celý okruh. Osobitný výkon podal Jerguš, ktorý predstieral, že ho bolí noha, aby mohol celú cestu podopierať maminu. Dokonca jej zobral obidve turistické palice, aby jej neboli na obtiaž.
– Pali B. za to, že nás chcel všetkých neplánovane vyhnať na kondičný výstup na Pajštún, čím potvrdil, že je telom aj dušou oddaný filozofii turistického oddielu Mladí srnci. Jeho abstinencia tým vzrástla minimálne o 100 kilokurtov.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *