Veľkonočné trhy v Schlosshofe

Vychádzka – nedeľa 20.3.2016, 10:00

Miesto stretnutia: Devínska Nová Ves, zastávka MHD Hradištná (pod kostolom Ducha Svätého)
Trasa: Devínska Nová Ves, MHD Hradištná – cyklomost Slobody – Zámok Schlosshof a späť
Vzdialenosť: cca. 6 km
Prevýšenie: cca. 30 m
Trvanie: cca. 4 hodiny
Doprava: MHD resp. autami
Počasie: teplota 6 – 8 °C, zvýšená oblačnosť, pravdepodobnosť zrážok nulová

Kontakt: Mário 0908126006

Poznámka:
Víkend pred Veľkou nocou otvárajú v Schlosshofe sezónu veľkonočnými trhmi. K samotnej návšteve trhov v zámku Schlosshof si pridáme malú nenáročnú prechádzku z Devínskej Novej Vsi cez most Slobody, ktorá by mala trvať asi jednu hodinu. V areáli zámku budú stánky s remeselnými výrobkami aj s rozličnými pochutinami a prístupné budú aj rozkvitajúce záhrady a zvieracie hospodárstvo. Treba však rátať so vstupným 6 Euro na osobu. V ponuke je aj prehliadka zámku so slovenským výkladom za doplatok.
Tento výlet je plánovaný ako rodinná vychádzka, čiže turistická náročnosť je minimálna; samotné prevýšenie je 30 m, ak by to teda niekoho zaujímalo .

Účastníci: Milan M., Silvia, Marián, Katka, Vladino, Pišta, Milka, Jožko, Andrea, dcérka, Saša, Igor, manželka + 3 deti, Tomáš, mamina + kamarátka, Ľubo, Milan V., Magda, Mário, Laura, Anka
Správa z cesty:
Ráno nám zvoní Milan. Chvíľu u nás posedí, potom vyrážame do Devínskej. Zaparkujeme a pridávame sa k skupine, ktorá mieri na miesto stretnutia. Je nás slušná hŕstka. Robíme si spoločné foto a vyrážame smerom k Mostu Slobody.
Je pekný deň, nie je úplne teplo, ale vo vzduchu už cítiť jar. Anka s Jožkovou dcérou sa okamžite skamarátia a na dôkaz sympatií si vymenia najhodnotnejšie hračky. Cestou dolu z mosta za sebou počujeme Igorovu motorizovanú jazdu.
Schlosshof má otvorenú aj Moravskú bránu, zablokujeme teda miestnu pokladňu a púšťame sa do zdĺhavého viacjazyčného vyjednávania o cenu vstupeniek. Nakoniec sa nám podarí vyjednať 10-percentnú zľavu, lístky pre deti zdarma a v cene máme aj parkovné Igorových motoriek.
Robíme ešte jednu skupinovú fotku a potom sa už rozbiehame rôznymi smermi za rôznymi veľkonočnými lákadlami. Deti zaujímajú samozrejme najmä zvieratká, kŕmia najprv kone, potom ovečky, potom stepné kozy a nakoniec zase kone, lebo tie už medzitým určite vyhladli. Vladino sa stretáva so svojou dcérou Ninkou a vnučkou Sárou, ktorá má rovnaké kŕmiace povinnosti ako naše deti.
Obedová pauza sa odohráva na miestnom námestí a cenu za najlepší pekársky výkon si odnáša Milka za svoje mrkvové mafiny. Jediný, komu sa neušlo, bol tuším Milan vzhľadom k jeho telesným proporciám. Nabudúce už určite dostane.
Spoza plota sa nám ešte prihovorí Edita, ktorá je tu s kamarátkou a obidve venčia psov, takže ich do areálu nepustia.
O jednej máme plánovaný odchod zo zámku, ale nepodarí sa nám vytvoriť kompaktnú skupinu a na Slovensko sa vraciame takým partizánskym spôsobom po dvojiciach, trojiciach až štvoriciach.
Pane, ďakujeme ti za prísľub jari, za mimoriadne hojnú účasť aj za pekný deň, ktorý si nám zase raz doprial. Budúci víkend sa ide na nedeľnú vychádzku v pondelok (Veľká noc). Tešíme sa.
Čestný paroh:
Tomášovi. V poslednom čase s nami chodí pravidelne a vždy sa mu podarí rozšíriť naše rady o nejakú novú príjemnú tvár. Jožkovi. Jožko, vitaj späť.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *