Vychádzka na Biely kríž

Dátum a čas:                   13.1.2019, 10.00 hod.

Miesto stretnutia:         zastávka električiek Detvianska (Rača)

Trasa:                               Detvianska – Piesky – Biely kríž (Klinec) – Červený kríž

Vzdialenosť:                    cca 7 km

Prevýšenie:                     cca 350 m

Trvanie:                            2,5 – 3 hodiny

Doprava:                          MHD

Kontakt:                           Roman W., 0905 477-843

 

Poznámka:                      Milí kamaráti, pozývam Vás na nedeľnú vychádzku do prírody. Počasie nám bude priať a zvolil som trasu vhodnú pre deti aj seniorov. V polke výletu si dáme pauzu, najeme sa toho, čo si donesieme z domu, dáme teplý čaj a vrátime sa po tej istej trase naspäť.

Teším sa na vás

 

Účastníci: Martin, Vlado Z., Julko 😊, Jana Z., Štefan K, Svetlana, Michal K., Klaudia B., Mário P., Monika Š., Michal B., Mariana M., Miška S., Tom Ď., Nina B., Marcel R., Paľo B., Roman W., Yveta V. labrador Kevin

 

13.01.18, 10:00 hod.

WAO, Bratislava je super! Máme to všade blízko; Viedeň, Budapešť, Brno a na skok do krásnej prírody. A, keďže máme zimu, zopakovali sme si tradičnú vychádzku do Rače na Červený kríž.

Na miesto som dorazil 9.45 hod. spolu s Yvett, s ktorou sme túto vychádzku robili pred rokom… Medzičasom som sa naučil, že v pozvánke treba skontrolovať na mhd.sk aj názov zastávky…. …a stálo to za to, pretože zastávka sa počas roka premenovala z Detvianska na Cintorín Rača.

10 08 hod. sme boli všetci zídení. Veľmi ma potešili Merry s Katkou a vnučkou, ktorí nás prišli odprevadiť na vychádzku, a aj účasť Beatky M., ktorá s nami išla 30 min. a potom sa vrátila naspäť. Vďaka dievčatá za účasť!

10 10 hod. sa Pišta rozhodol vyraziť a hneď sme si určili „prvého“, a „posledného“, ktorým bol Michal B.

Potešil som sa, že na vychádzku prišli aj skúsení turisti, a hneď som mal istotu, že ma nenechajú v štichu, keď nebudem vedieť prečítať značku na strome… Dlho netrvalo a na displeji telefónu vidím „volá Marcel“, ktorý mi oznámil, že „idem s vami“ a touto krásnou prírodou nás previedol, pretože najlepšie pozná zľadovatenosť ciest, ktoré denne behá.

Po hodine a pol pomalým tempom sme sa dostali na Červený kríž, kde sme sa na chvíľu zložili, občerstvili čajom a jedlom, ponúkli ovocím a zeleninou a druhú časť vychádzky sme išli po odhrnutej ceste. Vychádzka trvala 2.40 hod. a podľa môjho krokomeru sme prešli 10,5 km.

Myslím si, že sme prežili jedno pekné a milé dopoludnie, do ktorého nám aj počasie prialo.

Čestný paroh získava naša kamarátka Miška S., ktorá napriek tomu, že je teenegerka, išla s nami, dospelákmi, na vychádzku.

 

Ďakujem, kamaráti, že ste prišli. Potešili ste ma.

Zapísal: Roman W

Foto: Marcel

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *