Vychádzka nad Raču

Ahojte kamaráti,

na túto nedeľu nebola zatiaľ plánovaná žiadna vychádzka, ale už je 🙂

Keďže  poznám akurát okolie, lesík nad Račou, pozývam Vás na vychádzkovú prechádzku plnú kochania sa krásnou prírodou – je tam momentálne veľa snehu( cca 40 cm) – akoby iný svet a je to len toť za rohom. Má byť v celku zima, slniečko a mínus 2 stupne, pri vetríku aj chladnejšie, preto je čajík viac ako vítaný, nehovoriac o dobrom teplom oblečení.

zraz nedeľa 25.2. 2018 o 10 hod, zastávka električiek Detvianska – električky č.3, 5

smer Červený kríž, Pánova lúka a späť. trvanie cca 2,5 hodiny aj  s prestávkou.

na Červenom kríži v prístrešku krásne zrenovovanom si dáme čajík so žemličkou :-), teda kto bude mať 🙂 ale rada sa podelím:-)

a ideme späť cez Pánovu lúku a opäť sa kocháme 🙂

kto váha, či trasu zvládne zavolajte mi, opíšem Vám ju podrobne, ale táto vychádzková prechádzka má skôr nádych krásy zasneženej prírody, čerstvého vzduchu a hlavne kamarátov…náročnosť nenáročná.

tak pa v nedeľu , budeme tam minimálne Roman Weidingerko s Kevinom a ja.

teším sa 🙂

 

Hanka

 

kontakt na mna: 0907 135 918

 

Účastnící: Ľubka, Beatka, Zuzka P., Andrejka, Janka, Hanka, Miško, Roman, Peťo, Alex, Vladino, Marcel, Heňo, chlpáč Kevin

10:00 Detvianska, prichádzam s Andrejkou, na rohu  vidíme Heňa so Zuzkou P., vzápätí ide cez cestu Beatka, oproti ide Roman s Peťom a Kevinom, Vladino s Ľubkou a Alexom, spoza druhého rohu Miško s Jankou a zhora Marcel. Všetci sa zvítame  a plní úsmevov vyrážame smer Červený kríž. V duchu je s nami aj Ivan B., ktorý mi ráno volal, že ochorel, inak by bol s nami. Ivan, bol si s nami. Ideme kúsok aj po hlavnej ceste, kde často upozorňujem, pozor auto, na kraj, no ako s deťmi J.  Prechádzame okolo domu Zuzky W., tak na ňu o dušu kričíme, spôsobujeme mierny dopoludňajší  ošiaľ na jej ulici až pokiaľ nevyjde na balkón, no Zuzka si pevne stojí za svojim programom a nejde s nami, škoda. Slniečko svieti aj naďalej, pomaly stúpame, postupne začína územie snehu a už sme v lese, kde robíme prvé foto a otvárame batohy J. Roman bol ráno u pekára, Zuzka zas vytiahla čerstvú ešte teplučkú tvarohovú štrúdlu, bola skvelá, dopyt po štrudli bol vyšší ako ponuka,  ako Zuzka poznamenala, nečakala, že toľko ľudí dnes príde, našťastie Miško s Jankou majú ryžový detox, takže aj túto situáciu opúšťame bez väčšieho napätia a opäť s úsmevom pokračujeme. Stretáme prvého bežkára, naša olympijská Nasťa to nie je, nemá pušku. Následne nám skríži cestu srna, načo Kevin vôbec nereaguje, asi je vegán. Prichádzame k Červenému krížu, Beatka sa tesne pred ním od nás odpája, je mi ľúto, že bez rozlúčky. Ideme ďalej na Pánovu lúku, sneh nám vŕzga medzi rečou, a je tu čas na obedovú pauzu, žemlička s čajíkom. Všetkým nám chutí a Marcel si začal štelovať svojho bzučiaka.  Nová doba! – fotia nás sršne J. Cestou späť sa kocháme, je nádherne, slniečko, bezvetrie, ligot snehu, pokoj prírody a naše stopy. Ďakujeme, že sme sa v bezpečí vrátili domov , že sme strávili 3 hodinky v kamarátskej pohode, boli sme si blízki a slniečko nás hrialo J.

Dnešný čestný paroh mal 14 rožkov J.

 

Zapísala Hanka B.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *