Vychádzka ponad Raču

Vychádzka – nedeľa 28.12.2014, 10:00

Miesto stretnutia: Rača, parkovisko pri amfiteátri
Trasa: Rača, amfiteáter – Zbojníčka – Vypálenisko – Rača, amfiteáter
Vzdialenosť: cca. 6 km
Prevýšenie: 200 m
Trvanie: cca. 2,5 hodiny
Počasie: teplota – 5/1 °C, zamračené, možno nasneží

Kontakt: Mário 0908126006

Poznámka:
Taká medzisviatková asfaltová vychádzka ponad Raču, na trase nie sú žiadne mimoriadne výhľady ani pozoruhodnosti. Ide vlastne len o to, aby sme sa trochu nadýchali lesa. Treba zobrať dobré topánky, horúci čaj a niečo pod zub.

Účastníci:
Betka, Ivan, Pali, Klaudika, Ivetka, Jožo, Danka, Roman, Tomáš, Alena, Edita, Boris, Timea, Timi, Laura, Anička, Mário

Správa z cesty:
Ráno mi volá Jožči, že sa k nám pridajú na ceste autom, potom však mení plán a ide po Tomáša. Vytrvalo sneží a sú tak tri stupne pod nulou, na parkovisku sa mierne šmýka. Ivan s Betkou a s Ivetkou sú už na mieste, práve dorazila aj Alena. O malú chvíľu dosviští Edita, za ňou Boris s dvomi deťmi, ktorý vezie aj Paliho s Klaudikou. Po príjazde Jožkovho volkswagenu sme komplet.
Robíme si povinnú úvodnú fotku. Ešte nám ani nestihnú doznieť úsmevy na tvárach a už sa rezkým krokom púšťame hore račianskymi ulicami. Kúsok sa vraciame a hornou Račou kráčame smerom na Biely kríž. Boris po dohode s deťmi našu skupinu opúšťa a po čerstvo zaviatych stopách sa vracia späť k autám. Po ľavici sa nám mihne bývalá zjazdovka, po pravici policajné auto. Podvedome znižujeme rýchlosť až na nulu, okrem iného aj preto, že pôvodná trasa je zapadaná novým prašanom a všade svietia výstražné tabule Cesta pre kočíky nezjazdná. Chvíľu diskutujeme o náhradnom pláne, vyhráva návrat po mierne prejazdenej spojnici medzi modrou a zelenou turistickou značkou.
Zmenu programu si veľmi pochvaľujeme, pretože cesta pripomína kvalitnú ruskú rozprávku. Všetko biele, zasnežené stromy, ticho… Po príchode na zelenú značku si dávame malú prestávku na čaj a na povianočné pečivko. Anička začína javiť známky života a Laura s Alenou sa preto odpájajú a pomalým kolísavým krokom sa snažia udržať bábätko v predošlom ospalom režime. Po štvrtom chutnom koláčiku opúšťam skupinu aj ja a utekám za rodinou, keby náhodou niečo.
Z dôveryhodných zdrojov sa následne dozvedáme, že zvyšok partie zišiel z hôr v tesnom závese za nami.
Pane, ďakujeme za túto skrátenú zimnú turistiku aj za prvý trvalejší tohtoročný sneh. Uľavil si našim pľúcam aj našim mysliam.
Čestný paroh : Romanovi. S dobrými úmyslami prišiel na túru a bez výstrahy ho zapriahli do kočíka so živým nákladom. Novej úlohy sa zhostil mimoriadne zodpovedne. Jožovi. Zmenil rannú trasu, aby pomohol kamarátovi s dopravou.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *