Vychádzka popri Morave

Vychádzka – nedeľa 21.10.2018, 10:00

 

Miesto stretnutia : Devínska Nová Ves, zastávka MHD Hradištná

Trasa: Devínska Nová Ves – cyklochodník smer Vysoká pri Morave a späť

Správa z vychádzky Devínska Nová Ves – náučný chodník

 

Účastníci: Klaudia, Paľo B., Paľo Z., Patrik A3, Tomáš + Nelka, Katka, Mariánka, Monika, Roman, Vlado, Luboš, Bohuš, Janka, Barča + Leo + Lujza, hafovia: Tero a Kevin

 

21.10.18, 10:00 hod.

 

Dlho som čakal pozvánku na vychádzku a stále žiadna nechodila… Tak som sa rozhodol, a zorganizoval stretnutie s kamarátmi na mieste, ktoré mi je srdcu blízke; náučný chodník Devínska Nová Ves smer Vysoká pri Morave.

Na určené miesto som dorazil 9.45 hod. a vtom parkoval svoje auto kamarát Peter K. s priateľkou a malým 14 mesačným Maximiliánom, ktorí sa rozhodli vzhľadom na začínajúci dážď nás iba pozdraviť a nepokračovať s nami.

10.08 hod. sme boli už skoro všetci zídení, a rozhodol som sa vyraziť… V tom mi doletela informácia „čakáme 15 min.“, tak som tempo spomalil a oproti nám išla Monika, ktorá práve v uličke zaparkovala svoje auto.

Po chvíli prestalo mrholiť a smerom tam fúkal vetrík, ktorý je adekvátny tomuto ročnému obdobiu. Čas plynul tak rýchlo ako voda v Morave, a ani sme sa nenazdali a prvú polovicu sme mali za sebou. Za 90 min. sme dali 7 km, najedli sme sa, ponúkli dobrotami a pokračovali sme späť ďalších 7 km…  Ani neviem ako, ale v pohode sme urobili 14 km za 3 hodiny… Nabudúce si musím lepšie pozrieť vzdialenosti, pretože som deklaroval prechádzku na 7 km …

Myslím si, že sme prežili jedno pekne nedeľné dopoludnie, kde nikto z kamarátov nebol smutný a zranený z nevyžiadaných ponúk, ktoré podľa mňa na vychádzku nepatria… O 13.00 hod. sme sa rozlúčili a mohli sme pokračovať v pekne načatej nedeli.

Ďakujem kamaráti, že ste prišli. Potešili ste ma.

Zapísal: Roman W

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *