Výlet Karlovka – Dúbravka

Vychádzka – nedeľa 18.12.2016, 10:00

Miesto stretnutia: zastávka električiek Karlova Ves
Trasa: Karlova Ves, Kútiky – Jezuitské lesy – Dúbravská hlavica – Dúbravka, Dom kultúry
Vzdialenosť: cca. 6,5 km
Prevýšenie: cca. 200 m
Trvanie: cca. 2,5 hodiny
Doprava: MHD (električky č. 4, 5, 6, 9)
Počasie: teplota okolo nuly plus mínus, oblačno, pravdepodobne bez zrážok

Kontakt: Mário 0908 126 006

Poznámka:
Nenáročná vychádzka ponad Karlovku a Dúbravku. Bude asi dosť zima, treba si zobrať teplé na seba a čajík. Kto by chcel prísť autom do Karlovky, dá sa potom vrátiť na miesto stretnutia električkou. Komu by sa dve hodinky cez les málili, je možnosť výšľapu na Devínsku Kobylu, príp. zostupu až do Devínskej Novej Vsi alebo do Devína.

Účastníci:
Jožo, Danka, Milan, Palo, Klaudika, Zuzka, Peťo, Monika, Tomáš, Mário, Laura, Anička, Dona, Jerry

Správa z vychádzky :
Okolo pol deviatej zvoní Milan. Naraňajkujeme sa spolu a vyrážame do terénu. Máme podozrivo dobré tempo a na zastávke Karlova Ves sme už desať minút pred desiatou. Zatiaľ nás tam čaká iba Monika. Postupne prichádzajú Zuzka, Jožo s Dankou, Peťo s Donou a Pali s Klaudikou. Volá Tomáš, že má meškanie a že nás dobehne kdesi v kopcoch. Po úvodnej fotke vyrážame po červenej smerom do lesa.
Hneď za Karlovkou cesta stúpa prudko dohora. Beriem si Aničku na krk a na chvíľku strácam kontakt s pelotónom. Na širokej pomerne vodorovnej ceste sa opäť pridávame k ostatným. Je celkom sviežo, ale nemrzne. Pokiaľ sa pohybujeme, nikomu nie je ani príliš veľká zima. Napriek vrodenej súdržnosti sa však rozpadávame na predný voj, ktorý ťahá vpred na svojej vôdzke Dona, stredný voj zhluknutý okolo Paliho a Moniky, a zadný voj, ktorý ťahá vzad Anička so svojím živelným záujmom o okolitý svet.
Dobieha a predbieha nás Tomáš s Jerrym a pridáva sa k strednému voju, ktorý vzápätí vďaka Jerrymu dobieha predný voj a oba voje miznú za nenápadným vŕškom. Zadný voj sa pomaly prehrýza členitou krajinou plnou víkendových bežcov.
Dobiehame sa pri Jezuitských lesoch, kde práve kolujú vynikajúce vanilkové rožky z Monikinej pece. Výborné, zjeme ich do poslednej omrvinky. Tomáš sa cez SMS dozvedá, že si doma zabudol kľúče od auta, na ktorom prišiel, a že doma zase nechal zamknutú priateľku bez kľúčov. Alebo to bolo naopak? V každom prípade sa s nami lúči, v chvate stihne zapózovať na dve fotky a uteká po rovnakej trase späť.
Zvyšok skupiny pomaly vniká do dúbravských uličiek a rozchádzame sa podľa toho, kto mieri na aký dopravný prostriedok. Prví sa lúčia električkári, po nich autobusári a poslední sa rozchádzajú domáci.
Pane, ďakujeme, že sme sa mohli v lese strácať a zase nachádzať, že sme si povedali všetko, čo sme stihli, a že sa zase niekde stretneme, aby sme si povedali ten zvyšok.

Čestný paroh :
Danke. Obetavo ostala v zadnom voji, hoci videla, ako jej životného druha pohlcuje miznúci predný voj.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *