Výlet na Americké námestie

Vychádzka – nedeľa 6.11.2016, 10:00

Miesto stretnutia: Partizánska lúka, parkovisko
Trasa: Partizánska lúka – Pri Červenom moste – Americké námestie a späť
Vzdialenosť: cca. 7 km
Prevýšenie: 325 m
Trvanie: cca. 2,5 hodiny
Doprava: autami resp. MHD
Počasie: teplota okolo 6 – 8 °C, zvýšená oblačnosť, ráno možno trochu spŕchne, cez deň by to už malo byť v poriadku

Kontakt: Mário 0908 126 006

Poznámka:
Na lúke pod bratislavským Kamzíkom zvanej Americké námestie postavili novú rozhľadňu. Putovanie lesom sa dá spojiť s návštevou detského ihriska na Partizánskej lúke. Kondičná náročnosť nízka, predpokladané tempo ešte nižšie.

Účastníci:
Ľubo, Tomáš, Jožo, Danka, Marcel, Alenka, Igor, Magda, Mário, Laura, Anička, Dorka

Správa z vychádzky :
Okolo desiatej sa začíname zhromažďovať na parkovisku. Áut je pomenej, je hmlisto a veľmi mokro. Keď sa Anička slávnostne nadesiatuje, Marcel nám spraví úvodnú fotku a vyrážame popod Partizánsku lúku k žltej turistickej značke. Okrem toho, že je hmlisto a veľmi mokro, je aj veľmi veľmi šmykľavo. Podopierame sa navzájom a prechádzame z dreveného mostíka cez asfaltku na lesnú cestu, ktorá sa stráca v protiľahlom kopci.
Vedením predného voja poverujem Ľuba, zadný voj sa Aničkiným tempom drží v tesnom závese. Po vyčerpávajúcom výstupe po serpentínach nastupuje Anička tatinkovi na krk a vzdialenosť medzi vojmi sa zdanlivo začína skracovať.
Približne po 40-tich minútach vchádzame na lúku, kde stojí čisto nová rozhľadňa. Obzeráme sa na všetky strany, ale je tu iba jeden unavený a spotený bežec, ktorý sedí pod altánkom a zazerá na svoje nové bežecké topánky, a aj ten nakoniec vstáva a beží späť do lesa.
Šplháme sa na rozhľadňu a keď sme celkom hore, začujeme z lesa povedomé hlasy. Áno, sú to Marcel s Jožom a s ostatnými, ale na rohľadňu prichádzajú z úplne opačnej strany. Vraj sa ju z kondičných dôvodov rozhodli obísť po cyklotrase, pretože na bežnom turistickom chodníku budili svojím cyklistickým tempom rozruch.
Voláme ich hore, konkrétne Danka ich motivuje, že tu navrchu je hmla oveľa hustejšia a krajšia. To je silné lákadlo a o chvíľu sme na najvyššom poschodí všetci jedenásti aj s Dorkou. Tí opatrnejší sa obzerajú po nejakej ceduľke s maximálnou nosnosťou, ale nič také tu nie.
Dáme si ľahké a čo najteplejšie občerstvenie, počkáme, kým sa Anička dohojdá na miestnom skrotenom mustangovi a po vrcholovej fotke schádzame späť na Partizánsku lúku. Stále je veľmi mokro a šmykľavo, preto sa snažíme našľapovať ľahkým indiánskym krokom. Začína pomerne husto pršať.
Pri studničke s ďatľom sa lúčime a ďakujeme si za príjemné nedeľné predpoludnie.
Pane, ďakujeme ti za turistické značenie, ktoré pripúšťa možnosť vlastnej voľby, aj za to, že sme sa napriek počasiu zišli a venovali si pár vzácnych minút.

Čestný paroh :
Alenke. Vyznamenala sa jednak ako profesionálna horská vodkyňa a jednak ako najmenej invazívny dozorca pri zostupe po rebríku.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *