Výlet na Červený kríž

Vychádzka – nedeľa 16.11.2014, 10:00

Miesto stretnutia: Bratislava, Krasňany (zastávka električky Pekná cesta)
Trasa: Krasňany – Spariská – Červený kríž a späť
Vzdialenosť: cca. 11 km
Prevýšenie: cca. 310 m
Trvanie: cca. 3,5 hod.
Počasie: dážď, teplota 8 – 12 °C
Kontakt: Mário – 0908 126 006
Poznámka:
Nenáročná vychádzka po asfaltovom povrchu, stúpanie veľmi postupné. Na Červenom kríži by sme mali byť okolo obeda, takže by sme si tam dali prestávku na občerstvenie a rovnakou trasou by sme sa vrátili späť. Predpoveď počasia je veľmi nepriaznivá, vyzerá to na dážď, takže ak by v nedeľu ráno husto pršalo, plán B je návšteva novootvoreného obchodného centra Bory na pomedzí Lamača a Devínskej. Ja osobne som skôr za to, aby predsa len nepršalo.

Účastníci:
Jožko, Danka, Laura, Mário, Anička

Správa z vychádzky:
Minútu pred desiatou volá Jožko, že sú na mieste stretnutia aj s Milanom P. a s Jankou K., tí sa však prišli iba pozdraviť a ponáhľajú sa zachraňovať nezachrániteľného Peťa S. Naše päťminútové meškanie taktne premlčíme, počkáme ešte povinných desať minút a vzhľadom k pomerne nevľúdnemu počasiu sa aj s autami presúvame na parkovisko k horárni Krasňany.
Je zima a v lese sa povaľujú chuchvalce hustej hmly. Asfaltkou smerom k Červenému krížu sa prechádzame takmer sami, rozprávame sa o Košicoch, o Bratislave, o šickom možnom. Pri rozdeľovníku Pekná cesta okolo nás prebehne naša turistická kamarátka Monika, má však nastaveného virtuálneho trénera a nemôže sa zdržiavať, tak sa iba narýchlo radostne pozdravíme.
Kúsok pred Červeným krížom začína byť Anička hladná a sem tam protestne zaplače. Jožko, ktorý má práve v rukách kočík, to vyhodnocuje ako protest proti príliš rýchlej jazde, preto opatrne spomalí. Anička, ktorá dobre vie, že na Červenom kríži dostane plnú fľašu mlieka, však so zníženým tempom zásadne nesúhlasí a reve, až kým sa neschováme v altánkoch a kým jej mama nestrčí do úst zázračný cumeľ. Dávame si malé občerstvenie. Pozornosť púta najmä Jožkova domáca slanina nakrájaná na drobné zhruba polkilové odrezky.
Jožko hodnotí situáciu tak, že čím je slnko vyššie, tým je chladnejšie. Je to tak, slnko sa maskuje za čoraz hustejšiu hmlu a nám odmŕzajú nosy aj permanentne vyťažené jazyky. K horárni Krasňany zbiehame za necelú trištvrtehodinku, robíme si spoločné foto a zdravo zadýchaní a vyzimení sa lúčime.
Pane, ďakujeme ti za krásy jesenného lesa, za les ako taký a za všetkých ľudí v ňom.
Čestný paroh : Danke. Cestou prišla na to, že funguje ako rozosmievač Aničky, a svedomito si túto novú úlohu plnila až do konca výletu.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *