Výlet na Devínsku Kobylu

FOTO

Vychádzka – nedeľa 19.1.2014, 11:00

Miesto stretnutia: Dlhé diely, Konečná autobusov 32 a 33, zastávka Kuklovská
Trasa: Dlhé diely po modrej – prechod na červenú – okolo Červeného kríža a Dúbravskej hlavice až na vrchol Devínskej kobyly – prechod na zelenú smer Sandberg – koniec v Devínskej Novej Vsi
Vzdialenosť: cca. 11,5 km
Prevýšenie: malé (340 m)
Trvanie: cca. 3 hodiny
Doprava: Na Dlhé Diely autobusom 32 z Hlavnej stanice, cez Kramáre a Mlynskú dolinu alebo autobusom 33 z Karlovky z Molecovej (oproti Bille) na konečnú zastávku Kuklova.
Z Devínskej Novej Vsi autobusom 28 popod Devín pod Most SNP, 20 do Dúbravky alebo 21 na Autobusovú stanicu cez Patrónku.

Počasie: teplota 4 – 6 °C, žiadna oblačnosť, pravdepodobnosť zrážok mizivá
Kontakt: Vlado Z – 0903 356661

Poznámka:
Nenáročná vychádzka začínajúca pri Veľkej lúke nad Dlháčmi, prejdeme ponad Dúbravku a presunieme sa na západnú stranu Devínskej kobyly, ktorá ma svoje čaro aj v zimných mesiacoch.

Účastníci: Danka Ď., Jožko Ž., Magda, Jožko Su., jeho Danka, Jožko St., Jano M., Alena, Zuzka V., Roman, Lucka, Dežo, Vlado, Betka, Aďa, Georg, Pišta, Sveťa, Ďuri, Vierka, Pali, Klaudika, Ľubka, Marián, Katka F., Milan, Janka, Janko K., Ivetka, Ondrej, Eva, Peťo, Katka S., Ivan, Editka, Marta, Laura, Mário, Frankie, Čiba
Správa z cesty:
Stojíme na zastávke Molecova v Karlovke a čakáme na trolejbus. Sú tu s nami aj Ivetka, Ondrej a Eva. Okolo prefrčí tmavý Chevrolet Joža Su. Vyzerá to na bohatú účasť. V trolejbuse kývame Jožkovi St. Na konečnej trolejbusu je neuveriteľná masa farebných ľudí, priatelia, to sú všetko našinci. Vyše tridsať ľudí, ešte čakáme na Milanovcov a Martu. Vážení, sme komplet, môžeme sa odfotiť.
Vodca výpravy Vlado následne zavelí na odchod smerom k lesu. Celé naše stádo sa zavlní a pohne. Dnes je nás tak veľa, že si nás ako skupinu všímajú aj bežní výletníci z Dlhých dielov. Všetkým trpezlivo vysvetľujeme, že sme naozaj všetci do jedného abstinenti a že to je z celkového počtu abstinentov naozaj iba zlomok.
Prišiel nás pozrieť Peťo s dcérou Katkou. Nedarí sa mu, zase pil a vyzerá zle. Nakoniec sa však rozhodne, že pôjde kúsok s nami. Alkohol sa z neho vyparuje všetkými pórmi, ale bojuje. Katka S. sa po chvíli otáča a mieri domov.
Je krásny teplý deň, akoby nebol január, ale marec. Kvitnú snežienky, hluchavky a dokonca aj bahniatka! Teplota okolo 10 °C, na slnku miestami aj viac.
Prichádzame do dúbravských lesov. Kúsok pred Dúbravskou hlavicou sa Peťo rozhodne, že ide radšej domov. Pravdepodobne ho organizmus neposlúcha tak, ako by mal. Sprievod mu robí Pali. Odpája sa od nás aj Jano M., pracovné povinnosti nepustia.
Lucka si mimoriadne obľúbila Editkinho psa Frankieho. Volá ho Pinki a chce byť všade, kam ide aj on. Nevládze však tak rýchlo behať a preto sa za ním necháva voziť buď na Romanovom krku alebo v Aleninom náručí.
Pred vojenským objektom na Devínskej Kobyle preberá vedenie Jožko St. Ideme asfaltkou pomedzi chátrajúce vojenské stavby a zastavujeme až na najvyššom bode kopca, ktoré bolo ešte donedávna pre turistov neprístupné. Je tu aj zvyšok akejsi rozhľadne, je však obsadená, a preto Vladino navrhuje obedňajšiu prestávku. Všetky škvŕkajúce žalúdky mu vďačne prikyvujú a začína sa veľká hostina. Ľubkina klobása, Vladova zelenina, čajíky, čokoládky, syr…
Sme spokojní a sýti a spúšťame sa smerom k Sandbergu. Na chvíľu sa ešte zastavíme na vyhliadke a zapozeráme sa na krásne viditeľný rakúsky Schneeberg.
Na Sandbergu si robíme záverečné foto, ale asi sa nám nepodarilo odfotiť všetkých, pretože z každej strany sa vynárajú rôzne časti našej megaskupiny a strácame prehľad, kedy kto komu pózuje. Nevadí, urobíme zostrih.
Schádzame do Devinskej Novej Vsi a delíme sa na dve skupiny. Jedna ide smerom na Dúbravku a druhá smerom na Devín. Dúfam, že sme všetci dorazili v poriadku.
Pane, ďakujeme za tento deň aj za to, že sa ti podarilo dať dohromady takúto partiu. Máš to u nás.
Čestný paroh Mladého srnca: Danke Ď. ako spoluautorke tohto turistického nápadu. Čím častejšie sme spolu, tým sa nám lepšie tvorí. Palimu. Prišiel na túru s Klaudikou a napriek tomu sa rozhodol, že odprevadí Peťa domov. Keby to nevyzeralo nedôstojne, za toto by sme mu dali bez problémov aj dva čestné parohy.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *