Výlet na Pajštún

Vychádzka – nedeľa 2.12.2012, 9:30

Miesto stretnutia : Stupava, aut. zastávka Obora

Trasa: Obora – Pajštún – Pod Kozliskom – Staré Hájne – Pod Kamenným vŕškom – Obora
Vzdialenosť: cca. 10,6 km
Prevýšenie: cca. 459 m
Trvanie: cca. 4:00 h

Dopravné spojenie:
Autami, resp. autobusom, viď. nižšie:
Tam:
8:30 odjazd autobusu z Bratislavy, aut. stanica Mlynské nivy, zastávka č. 65, príjazd na zastávku Stupava, Obora 9:26.
Späť:
13:47 odjazd autobusu zo zastávky Stupava, Obora smer Bratislava
15:00, 15:05, 15:12, 15:40 odjazdy autobusov zo Stupavy, aut. stanica, smer Bratislava

Predpoveď počasia: Jasno. Teplota 4 °C. Pravdepodobnosť zrážok nízka.
Kontakt: Mário 0908126006

Účastníci: Zuzka, Pali, Klaudika, Laura, Mário
Správa z cesty:
O trištvrte na deväť nakladáme usmiatu a navoňanú Zuzku a mierime do Stupavy. Na zastávke Obora sme okolo štvrť na desať. Volám Palimu, ale nezdvíha. Zatiaľ sme tu iba my. Sadám si teda späť do auta, vonku je okolo nuly. Práve keď sa chceme vrhnúť na Zuzkine koláče, zazriem v späťáku Paliho červeného bleska. Zvítame sa, Pali mi samozrejme hneď pripomenie, aký som zlý, a čakáme na autobus z Bratislavy. Čo keby predsa niekto? Nikto, vážení, takže nakladáme plecniaky a ideme na Pajštún. Zuzkine koláče budú musieť počkať. Teraz sa nesú na chrbte a určite sa nadhadzujú a tlačia, možno by sme mohli trochu odjesť, aby mali viac miesta, nie? Zuzkina kamenná tvár prezrádza, že jej na osude koláčov vôbec nezáleží a že prišla naozaj iba kvôli radosti z pohybu.
Okolo trištvrte na jedenásť sme na Pajštúne. Je tu mimoriadne málo ľudí, okrem nás ešte dvaja páni. Výhľad mierne zahmlený, ale vidíme na Borinku, na Marianku, na Devínsku Kobylu aj na Dúbravku. Chvíľku nezáväzne konverzujeme, aby sme zamaskovali, že už by sme teda ochutnali aj z tých koláčov možno. Konečne sa vybaľujú! Makové (tie som mal pôvodne zatajiť, ale nedalo mi), lekvárové a jablkové. Moja narodeninová čokoláda sa proti takejto presile nedokáže presadiť, odkladám ju teda na horšie časy a vrhám sa na makovník, lebo krabicu drží v ruke Pali a vyzerá, že mu chutí. Trochu sa nám pri rozprávaní trúsi pečivo od úst, čo si povšimne párik červienok a motá sa nám pod nohami. Zakaždým, keď sa im ujde kus cestového okraja alebo plnky, odletia za hradby a o chvíľu sú naspäť. Mám podozrenie, že za hradbami stojí celý les od havranov až po vlky a všetci žerú Zuzkine koláče.
Po výdatnom posilnení (v jednotkách SI asi o polhodinu) sa vraciame pod bránu a pokračujeme smerom na rozdeľovník Pod Kozliskom (podľa Paliho pod klziskom). Pri lezeckej skale si uctíme pamiatku Borisa P.
Máme výborný čas a napriek tomu, že začína jemne snežiť, kráča sa nám veľmi dobre. Už sme ohovorili takmer všetkých klubistov, takže nastupuje háklivá téma politika. Zo začiatku sa točíme okolo neskorých 70-tych rokov. Pali vidí, že sa nemám veľmi čím zapojiť, tak skúša zaviesť rozhovor na tému hudby, avšak nedarí sa mu to. Ďalej sa hovorí o všelijakých Chruščovoch, Kennedyoch, Reaganoch, neskôr o Kažimíroch a Ficoch. Chvalabohu, že práve prichádzame do dediny, inak by sme určite vyriešili celosvetový problém mieru a dôchodkov a na budúci rok by sme si išli do Štokholmu pre Nobelovu cenu. Pri autách sa srdečne lúčime, ďakujeme si za peknú prechádzku a tešíme sa na ďalšiu v decembri resp. na kúpanie v Dunajskej Strede v januári. Ďakujeme aj tebe, pane, a odkazujeme ti, že môžeš kľudne snežiť, veď je zima.
Čestný paroh Mladého srnca: Klaudike. Chodí s nami pravidelne a máme ju radi.

1 odpovedať
  1. Lillie Salinas
    Lillie Salinas says:

    Vianočný stolno-tenisový turnaj sa odohrá 17. novembra 2012 na Nobelovej ul., v hale Vernosť, od 9.00 – 12.00 hod. Štartovné je 1,- euro. Prosíme účastníkov, aby sa dostavili v takom čase, aby sme mohli o 9.00 hod začať, a tak využili zarezervovaný čas.

    Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *