Výlet na Šenkárku

Vychádzka – Limbach – nedeľa 11.05.2014, 09,30 hod

Miesto stretnutia: Limbach RD, námestie – reštaurácii Silván
Trasa: Limbach – Sadloňov Mlyn – smer Slnečné údolie – po žltej Kolárske – Šenkárka – po modrej Limbach
Vzdialenosť: cca. 11,5 km
Prevýšenie: cca. 320 m
Trvanie: cca. 4 hod
Doprava: autami
Autobus : /príloha /
Počasie: ……………………………..
Kontakt: Mário – 0908 126 006, Jano – 0918 222 385
Poznámka:
Cieľom výpravy je stredne ľahká turistická trasa po lesnej asfaltovej ceste a turisticky značenej lesnej stezke. Pri výstupe po žltej turistickej značke , ktorá je z časti označená ako náučný chodník miernym stúpakom dôjdeme na bývalú horáreň Šenkárka. Tu na lúke resp. pod altánkom spoločne poobedujeme. S plným bruškom pôjdeme už len dole kopcom až do Limbachu. Ces Limbach možme aj obdivovať pamätihodnosti :

Obec Limbach
Obec Limbach leží na úpätí Malých Karpát v blízkosti hlavného mesta SR Bratislava / 15 km /. V súčasnosti obec eviduje 1623 obyvateľov prihlásených k trvalému pobytu . Prednosti obce Limbach sú hlavne v jeho polohe – obec nachádzajúca sa na úpätí Malých Karpát , neprepojená štátnou cestou na Záhorie, predurčená na rekreáciu a šport. Je súčasťou Bratislavského samosprávneho kraja, Malokarpatského regiónu. Historickou zaujímavosťou sú rímskokatolícky a evanjelický kostol. . V okolí obce Limbach je možnosť výletov po vyznačených turistických trasách do okolitých lesov Malých Karpát a do rekreačných oblastí Suchý vrch a Medvedie údolie (Limbašská dolina).

Účastníci:
Jano M., Juro, Pali, Klaudika, Andy, Yvet, Jano K., Laura, Mário.
Správa z výletu:
Pár minút pred deviatou nakladáme Janka K. na pumpe a fujazdíme smerom na Pezinok. Cestou predbiehame Andyho s Yvet. V Limbachu sme zhruba o štvrť na desať, parkujeme a schádzame na námestie. O chvíľu prichádza Janči M. s Ďurim, Andy s Yvet a za nimi aj Pali s Klaudikou. Vyzerá, že sme komplet, tak sa celí usmiati fotíme a vyrážame do terénu.
Cesta najprv vedie cez dedinu a potom dosť dlho po asfaltke. Áut je našťastie pomenej a aj tých pár sa nám z diaľky vyhýba, lebo z nás vyžaruje pravá abstinentská súdržnosť a sila. Trošku sa kazí počasie a padá prvých pár kvapiek, vzduch je vlhký ako v pralese.
Prechádzame okolo chatiek, kde sa Mladí srnci približne pred rokom zišli na opekačke u Zuzky S. Jasné, pri tomto ohnisku sme sedeli, jedli a spievali, a na tejto latrínke sme…ehm…
Prší čoraz hustejšie a všetci sa balíme do nepremokavých pônč a vetroviek. Teda okrem Janka K., ale on tvrdí, že má dážď rád a že mu pár kvapiek neublíži. Len mu akosi podozrivo oťaželi vlasy a z brady mu kvapká voda.
Chvalabohu, že sme pri horárni Šenkárka, pretože Janči M. tu pre nás zarezervoval altánok. Ukrývame sa doň a obedujeme. Všetci okrem Janka K., ten stojí pri ohnisku na daždi a fajčí. Inak v tejto bývalej horárni sa vraj spomínaná Zuzka S. narodila. Rozhliadame sa po okolí a hádame, čo tu tak malé dievčatko v tejto divočine mohlo celé dni robiť. Drsný život.
Po obede a po niekoľkých vydarených vtipoch balíme batohy a pokračujeme po modrej späť do Limbachu. Vytrvalo prší, preto sa zbytočne nezdržujeme a okolo jednej sme už pri autách. Záverečné foto, rozlúčka, poďakovanie, rozchod. Pane, dnes si to s tým počasím trochu prehnal, ale odpúšťame ti a rozhodli sme sa, že ti ešte dáme šancu.
Čestný paroh Mladého Srnca: Obidvom Janom. Jančimu M. za to, že celú túru vymyslel a viedol. A Jankovi K. za jeho statočné znášanie nepohody.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *