Výlet na stupavskú biofarmu

Vychádzka – nedeľa 19.3.2017, 10:00

Miesto stretnutia: Lozorno, kostol
Trasa: Lozorno – križovatka žltej a modrej turistickej značky – Biofarma Príroda – Lozorno
Vzdialenosť: cca. 14 km
Prevýšenie: 310 m
Trvanie: cca. 4 hodiny + pauza na obed
Doprava: autami resp. autobusom z AS Mlynské Nivy (odjazd o 8:30 z nástupišťa č. 63, vystúpiť treba na zastávke Autopriemyselný park a prejsť peši do dediny)

Počasie: teplota 10 – 14 °C, mierna oblačnosť, zatiaľ sú tam doobeda nejaké prehánky, takže prestávka na Biofarme Príroda by mohla prípadne slúžiť aj na vysušenie
Kontakt: Mário – 0908 126 006

Poznámka:
Pekná trasa popri vodnej nádrži v Lozorne, potom dlhší pochod lesom (možnosť odbočky k Červenému domčeku, lenže okrem červeného domčeka tam nič také zaujímavé nie je), prechádzka po biofarme s možnosťou obeda a návrat do Lozorna cez lúky a polia. My s Aničkou vyrazíme s hlavnou skupinou, podľa doterajších skúseností budeme postupne strácať tempo, až nakoniec celkom zastaneme, vrátime sa k autu a prevezieme sa na biofarmu, takže by som potreboval záložného veliteľa.

Účastníci: Pali B., Klaudika, Jirko, Ingrid, Janči, Pali Z., Ivanka, Júlia, Marcel, Stano, Tomáš, Hanka, Alena, Zuzka, Lucia, Roman, Maroš, Maťa, Gabi, Mário, Laura

Správa z vychádzky :

Stretli sme sa pod kostolom, kde sme si dali foto, spočítali sa a vyrazili. Celkom 20 na začiatok. Skúšal som si ustrážiť predok aj zadok. Predok ešte ušiel, ale keď som to chvíľu uzatváral, zišli sme z cesty. Deti ešte neboli rozbehnuté, takže to uzatvárali. Teda aspoň jedno. Tomáš skúšal zakázané ovocie, ale včas si to rozmyslel. Máme prvé straty, Mário s Laurou frčali liečiť Aničku. Je nás 18. Obišli sme vinicu z druhej strany, ako sme mali, takže priehradu sme nevideli. Keď sme prišli do lesa, tak sme sa konečne našli a frčali sme po žltej. Našli sme pamätník zastreleného poľovníka, myslím, že Leopold Szylaba, kde sme trošku ošialili hlad a smäd. Detičky ožili a vyrazili na čelo, tým sa náš peletón natiahol. Marcel začal robiť evidenciu stromov, boli také čudné, ako z Mrázika. Asi sa mu páčili. Našiel nás Roman, takže je nás 19. Konečne sme dorazili k Červenému domčeku. Tu sme sa nakŕmili, napojili a vyrazili smer farma. Po chvíli je peletón znovu natiahnutý. Počúvame ďatľa, sledujeme srnky a muflónov. Našli sme ropné pole, v mláke to bublalo (asi metán), tak sme to išli opatrne skontrolovať. Miesto ropy sme našli žaby, zrovna sa množili. Po ceste sme stretli stratenú orientačnú bežkyňu, tak sme jej poradili, kde nájde kontrolné stanovisko. Cesta začína byť blatová, ale našťastie sme už na farme. Sú tu preteky a čo horšie, samý pretekár. Všetko plné. Jeme lepeňáky, niektorí čakajú na halušky, deti preliezajú a kolotočujú. Prvá várka divadelníkov vyráža smer Lozorno. Je nás 14. Keď sa dokŕmili aj najhladnejší, pomaly vyrážame do cieľa. Jirko s Inge ešte kupujú proviant v miestnom obchodíku, takže nás dobehnú. 12. Vyrazili sme, keď deti zistili, že to prepálili, tak si osedlali tatkov. Videli koníky, asi sa niečo naučili. Tatkovia spomalili a nestíhajú rozbehnutého Tomáša s Botkou. Stále 12, aj keď za chvíľu znova 14. Provianťáci nas dobehli. Pozreli sme si golfistov, narýchlo sme si zopakovali pravidlá a frčíme ďalej. Vidíme domy a sme v Lozorne. Ešte chvíľku a postupne sme v cieli. Všetci unavení a spokojní. Aj Janko. Krásny deň s milými ľuďmi.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *