Výlet okolo Pezinskej baby

Vychádzka – nedeľa 22.1.2017, 10:00

Miesto stretnutia: Pezinská baba

Trasa: Pezinská Baba- Čmelok – Sedlo Javorina – Bezinská Baba

Vzdialenosť: 10 km

Prevýšenie: 300 m

Trvanie: 3 hodiny

Doprava: autami

Počasie: teplota – 4 – 0 °C, oblačno, bez zrážok, asi bude sneh, treba zobrať návleky

Kontakt: Betka 0904 655 106

Účastníci hlavnej skupiny :
Betka, Monika, Alenka, Editka, Marianka, Klaudika, Monika K, Kitty, Danka, Janka, Michal, Paľko, Tomáš, Jožo, Marcel

Účastníci podpornej skupiny :
Laura, Anička, Mário

Správa z vychádzky :
Vychádzku naplánovala Betka ako tohoročný prvý výstup na malokarpatskú sedemstovku (Čmelok má 705 mnm). Stretli sme sa na parkovisku pod sedlom Pezinská Baba. Teda väčšina sa stretla. Vedenie zastúpené prezidentom Máriom sa stretlo na parkovisku hore pri vlekoch. Dve minúty od hlavnej skupiny. Ale o tom potom.

Keďže v pozvánke bola zmienka o hrozbe mrazov, závejov, lavín a možnom výskyte Yettiho začalo na parkovisku horúčkovité strojenie. Paľko zistil, že šiltovka nebude dostatočne chrániť jeho vzácne uši. Marcel hneď tasil náhradnú čiapku, rukavice, buffku a termosku čaju – šťastný že sa aspoň takto môže zavďačiť svojmu neformálnemu patrónovi. Tomáš zistil že návleky sa predávajú v rôznych veľkostiach a tak jeho 40 eurová investícia do zimnej výstroje skončila v ruksaku. Ostatní zistili, že Tomáš má okrem nových návlekov aj nové auto – na rozdiel od návlekov použiteľné. Betka zistila, že Mário a jeho skupinka (Alenka, Laura a Anička) už vyrážajú z parkoviska vzdialeného spomínané dve (číslom 2) minúty, tak sme sa presunuli k nástupu na červenú značku.

Mrzlo podľa predpovede, svieži vetrík bol ako bonus. Po pár (nie dvoch) minútach podaktorí nevydržali postávať a vyčkávať a vyrazili. Pohyb hreje. O chvíľu sme sa už hriali všetci. Len veliteľka (nie kapitánka!) Betka sa držala na chvoste a vyzerala Máriovu skupinu. Po nadviazaní spojenia zistila, že za nami vyráža len Alenka a Polónyiovci ostávajú ako týlové zabezpečenie. Alenka nás dobehla na križovatke, kde Betka plánovala odbočenie so značkovaného chodníka. Povinná prezenčná fotografia a vyrazili sme. Tento krát už naostro. Betka sľubovala napriek nízkej oblačnosti výhľady. A naozaj sme na západe zhliadli vrcholy Schneebergu. A hneď sa začala plánovať júnová vychádzka na túto „bratislavskú“ dvojtisícku. A preberať ďalšie plánované akcie – lyžovačka na Osrblí, bicyklovačka na Balatóne, memoriál Jožka Kišša v Lendaku …

Diskutujúc o všetkom možnom sme sa zrazu ocitli pri cieli našej vychádzky – bývalom vojenskom čude na Čmeloku. Marcel čudo otipoval na (letecký) rádiomaják. Čo sa nepozdávalo Paľkovi, nakoľko lode tak vysoko nedoplávajú. Monika dilemu vyriešila po svojom – neodmysliteľnou ponukou domácich koláčikov. Tradične výborných a s láskou upečených. S plnými ústami sa ťažko diskutuje. K nesmiernej radosti Tomáša nasledovalo ďalšie spoločné fotenie. A po ňom zostup okruhom späť na Pezinskú Babu. Rozpačité lúčenie. Tomáš navrhol zaspievať si. Alebo zatancovať. Nakoniec sme sa zaobišli aj bez kultúrnej vložky a v netradične skorom čase vyrazili za nedeľnými povinnosťami.

Čestný paroh :
Získava Betka. Lebo je viac naša ako mnohí našinci.

Fotky :
http://marcel.rebro.sk/main.php?act=scan&dir=ats/975_cmelok

Zapísal Marcel

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *