Zahájenie cyklistickej sezóny – 2014.

Zahájenie cyklistickej sezóny – 2014

FOTO

Je nedeľa 13.4.2014 oficiálny deň zahájenia cyklistickej sezóny Veselých cyklistov. Vyrážam na stretnutie zo Senca. Cestou sa zastavujem pre Betku na stanici Nové Mesto. Spolu vyrážame k Prístavnému mostu. Cestou stretávame Jožka s Majkou, ktorí sa snažia spojazdniť Jožkov bicykel (defekt).

Pod mostom nás čaká už celá partia Veselých cyklistov, spolu 14 kúskov. Jožko si doopravuje defekt, Milan nám urobí pár fotografií a ja s hrôzou zisťujem, že som sa zabudol naučiť hymnu Veselých cyklostov a nedoniesol som si klubové tričko. Toto má len Danka. Po zvítaní a fotografovaní vyrážame pohodovým tempom smer Hamuliakovo po novej hrádzi. Niektorí pretekári tempo nezvládali a vyrazili vpred šprintom. Na každej odbočke nás však počkali. V Hamuliakove  v bufete sme sa najedli a občerstvili. Niektorí vlastnými zásobami a niektorí neodolali ponuke bufetu na držkový perkelt a pečený haik. Tu naši 3 pretekári (Ľubor, s kamarátom zo Štvrtkového klubu a Paľo) sa vyľakali možnej zmeny počasia a vyrazili zrýchleným presunom smer Bratislava.  Počas občerstvovania nám Vlado púšťal hymnu Veselých cyklistov z mobilu. Po občerstvení a oddychu sme vyrazili po starej hrádzi Hamuliakovo, Kalinkovo, Dunajská Lužná, Rovinka a Vlčie Hrdlo do Bratislavy. Celou cestou nám vyhrával Vladov bicykel. Strašne škrípal, aj keď niektorí tvrdili, že je to refrén hymny. V Dunajskej Lužnej sme sa zastavili  na zmrzline a pokračovali ďalej smer Bratislava. V Rovinke sa od nás odpojila Betka. Išla na návštevu ku kamarátke. My ostatní sme šťastlivo v protivetre uzavreli pri Malom Dunaji cyklistický okruh. Tu sme sa pokúsili znovu zaspievať hymnu za výpomoci Vladovho mobilu a Dankinho trička, kde bola napísaná jedna sloha hymny. Ako tak sme to zvládli. Zlatú špajglu udeľujem Danke, za to že ako jediná prišla pripravená na cyklozájazd a doniesla si tričko s hymnou.

Čierny bod udeľujem sebe za slabú prípravu, neznalosť hymny a nedonesenie trička a Vladovi za nesporne najhoršie udržovaný bicykel. Dúfam, že prijme ponuku Betky, ktorá mu za splnenie určitých podmienok (doživotná abstinencia) ponúkla Jožkov bicykel. Už sa teším na ďalšie stretnutie.

Ostatné dopovedia fotografie.

Ahojte Ivan

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *