Cyklookruh – Prístavný most – Vojka – Petržalka

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 01/09/2011
9:00 - 15:00

Miesta konania
Poniklec

Kategórie


ZO Endorfín pozýva všetkých kamarátov, ktorým učarovala cyklistika a kamarátsky kolektív abstinentov, že dňa 1.9.2011 sa uskutoční cyklistický výlet po dunajskej hrádzi  do Vojky a späť. Stretneme sa o 9.00 hod. pod Prístavným mostom, na ľavom brehu Dunaja, pri benz. pumpe Jurki. Odtiaľ vyrazíme po hrádzi ku kompe – Kyselica a prejdeme na druhú stranu kanála do Vojky. Odtiaľ po petržalskej strane poputujeme do Čunova, kde si dáme obed a pokračujeme smerom do Petržalky. Celý okruh meria cca 75 km a odhaduje sa na 5 hod. – podľa našej rýchlosti. Prevýšenie cca 78 cm.  🙂

Teší sa na vás a zdraví, Milan P. a Jožko Ž.

Foto

Prvý september a krásne počasie využila silná päťka opäť na športovú činnosť, spojenú so zaujímavými rozhovormi na tému závislosť, abstinencia a ich úskalia. Janka K. sa od nás pri Hamuliakove oddelila, lebo mala v pláne obrábať záhradku v Dunajskej Lužnej. Ďalej sme teda pokračovali vo štvorici. Trochu sme sledovali čas a udržiavali svižné tempo, aby nám kompa o 11.30 hod neodplávala a my sme nemuseli čakať na ďalšiu takmer dve hodiny. Všetko sme stihli, ešte si aj niečo zo zásob zajedli a nasadli na kompu. Pre Hanku a Petra, to bola prvá plavba cez dunajský kanál. Vo Vojke sme ešte zašli k jazeru skontrolovať ako pokračuje výstavba rodinných domov a dokedy sa tam bude dať ešte pre verejnosť kúpať. Späť, už po petržalskej strane sa nám šliapalo veľmi dobre, lebo nám vietor fúkal do chrbtov. Nabrali sme rýchlosť, ale predsa sme ešte odhalili v sebe skryté rezervy, keď sme zrazu začuli za sebou čudné zvuky, uvedomili sme si, že by sme mali pridať, aby nás ten rýchlokorčuliar nepredbehol. Predbehol nás, čo nedalo pokoj Hanke a so slovami, že sa jej tak dobre šliape nenápadne zrýchľovala, až korčuliara predbehla, a my s ňou. On sa však nedal a zavesil sa na nás, tak sme ho veľkodušne pustili pred nás, aby onedlho zostala po ňom len malá bodka v diaľave.
Dorazili sme do Čunova, kde sme si dali tradičný obed, niektorí aj tradičné overené jedlá.
Cestou späť sme sa dobre porozprávali na naše témy a skonštatovali, že nám bolo spolu veľmi dobre. Každý mal v nohách cez 75 km, podľa toho, kde sa nachádzal jeho domov.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *