Cyklotúra – Trojpomedzie (Slovensko, Maďarsko, Rakúsko)

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 20/08/2011
10:00 - 15:00

Miesta konania
Poniklec

Kategórie Žiadne Kategórie


Cyklovýlet na Trojpomedzie.     Foto

Je sobota, 20.8.2011. Ukazuje sa nádherný deň ako stvorený na cyklovýlet. Trasa má viesť od petržalskej vlakovej stanici na Trojpomedzie. Je to okruh s dĺžkou 41 km a prevýšením asi 45 výškových metrov. Máme sa stretnúť o 10.00 hod.

So Zuzankou s JAS Klubu sa stretávam už pod Novým mostom. Ako rodená Bratislavčanka má problém, ako sa dostať na stanicu v Petržalke. Spolu sme to hravo zvládli. Na stanicu prichádzame ako druhý a tretí, prvý je Jožko. Potom, akoby sa roztrhlo vrece. O chvíľku prichádza Milan a Janka, za nimi, Ľubka zo synom Petrom, Rišo a na záver Hanka. Táto mala trošku problém s prechodom Nového mosta. Išla vrchom, kde prebiehala oprava a kde je aj jazda na bicykli zakázaná, takže ju policajti vrátili späť, našťastie bez pokuty.

Po tradičnej 15 minútovej obligátnej čakačke sme vyrazili smerom na Kopčiansku ulicu. Na jej konci sme sa trochu odklonili od pôvodnej trasy a zašli sme si na kilometer vzdialený historický vojenský cintorín. Sú tu pochovaný vojaci z I. svetovej vojny, ktorý podľahli zraneniam v poľnom lazarete, umiestnenom v Petržalke. Je tu pochovaných cez 300 vojakov aj s generálom, o ktorom sa tvrdí, že sa o polnoci prechádza po cintoríne a zdraví svojich vojakov. Cintorín je umiestnený v nádhernom prostredí a je o neho príkladne postarané. Neďaleko je aj bunker, v ktorom je vojenské múzeum.

Po prezretí cintorína a zapísaní sa do pamätnej knihy, sme pokračovali v ceste smerom na Kittze. Pred dedinu sme dorazili asi po polhodine. Tu sa musím priznať, že som podcenil svoju funkciu vedúceho zájazdu a neprozreteľne som sa zmienil o továrenskej predajni  na výrobu čokolády, spojenej s ochutnávkou čokolád. S hanbou musím priznať, že som sa nechal zlomiť a znovu sme odbočili z trasy do uvedenej predajne. Po exkurzii v predajni, spojenej s ochutnávkou výrobkov, to s nasledovným pokračovaním cyklotúry bolo trochu horšie. Ochutnávka sa podpísala na našom ďalšom výkone a na Trojpomedzie sme dorazili o 1 hodinu neskôr.

Na Trojpomedzí sme si vyhlásili polhodinovú prestávku, ktorú sme vyplnili prezeraním  kamenných skulptúr a fotografovaním v rôznych štátoch – Slovensko Rakúsko a Maďarsko. Po oddychu sme pokračovali smerom na Čunovo. Na ceste do Čunova sa stala malá nepríjemnosť. Ľubka sa nevenovala dostatočne kontrole riadenia bicykla a spadla. Našťastie išlo len o drobné odreniny, ktoré, na všetko pripravený Milan, promptne ošetril. Po príchode do Čunova sme zasadli do cyklo- reštaurácie na zaslúžený obed.

Po obede Ľubka so synom išli mestskou dopravou do Bratislavy, ja som sa oddelil a išiel som cez Vojku na návštevu Kissovcov a ďalej smerom do Senca a ostatní pokračovali cez Rusovský park do Bratislavy. Za seba môžem skonštatovať, že túra a spoločnosť abstinujúcich cyklistov sa mi páčila. Dúfam, že sa spolu stretneme aj na ďalších akciách Endorfínu.

Ivan 22.8.2011

Foto

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *