Kubínska hoľa – lyžovačka

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 10/03/2011 - 13/03/2011
0:00

Miesta konania
Plavecký Peter - Ostrý kameň

Kategórie Žiadne Kategórie


Ako bolo na zimnom športovom – relaxačnom pobyte

na Kubínskej holi.

Foto

Podľa ročného plánu, ZO ENDORFÍN zorganizovalo v dňoch 10.3. – 13.3.2011 zimný športovo relaxačný pobyt s lyžovačkou na Kubínskej holi. Ubytovanie bolo v hoteli Belez, kde sa nás zišlo celkove 19, z klubov A1, A2 na Osuského a A2 Muráň – Igor s manželkou Ivanou a s dcérami, Milan a Janka, Daniel, Ivan, Jozef, Karol, Pavol s manželkou Klaudiou a synom, Jozef s manželkou Magdalénou, Gorazd, Ľubka a Pavel s manželkou Elenou.

Už vo štvrtok, ako prichádzali účastníci, sme sa stretávali na svahu a spoločne lyžovali aspoň pol dňa. Po ubytovaní a výbornej večeri, sme sa spoločne stretli, prediskutovali organizačné veci s ubytovaním a programom na nasledujúce dni. Po predstavení sa a otázke, či niektorí z účastníkom má problém alebo vec, ktorú by bolo treba riešiť vzhľadom na našu závislosť, sme rozobrali tému „Ako nám pomáha v abstinencií spoločný pobyt, s možnosťou športovania v kruhu abstinentov“. Jednotliví účastníci sa k  danej téme vyjadrili, ako vnímajú tieto spoločné akcie. Pozitívne vnímajú možnosť športovania v kolektíve spoluzávislých. Pomáhalo to v začiatkoch abstinencie ako i v ďalších rokoch. Je dobré, že sa stretávajú i s rodinnými príslušníkmi a  v neformálnych rozhovoroch sa lepšie spoznávajú..

V piatok po posilnení dobrými raňajkami odchádzame na svah Kubínskej holi, kde lyžujeme a hľadáme si svoju stopu podľa svojich lyžiarskych schopností. I napriek tomu sa stretávame na začiatku, ako i na vrchole svahu a robíme spoločné foto. V poobedňajších hodinách sa lúčia s nami Jozef s Magdou. Po večeri spolu debatujeme o pripravovanej akcii Baťov kanál a rozoberáme si svoje zážitky s pobytu v Beňovej Lehote a lyžovačky na svahu. Po spoločnom posedení sme sa išli spolu okúpať do vodného parku v Dolnom Kubíne. Po návrate sme spolu podebatovali o našich problémoch. Niektorí, ktorým nestačili športové aktivity na svahu, si zahrali ping-pong. Nakoľko i tu je jeden stôl, väčšina ľudí sa len prizerá a vedie si neformálne debaty.

V sobotu došlo k značnému otepleniu, a preto sa časť lyžiarov vybrala na svah pri Oravskom Podzámku „Ratibor“, ktorý je obrátený na severnú stranu a bol tam predpoklad, že snehové podmienky tam budú lepšie a mali pravdu. Ostatní ostali verní Kubínskej holi. Počasie vytiahlo teploty na 11 stupňov celzia a dolu svahom tiekli potoky vody. Preto to časť lyžiarov zabalila a poobede vyskúšali turistiku smerom na chatu pod Kubínskou hoľou. Počasie bolo nádherné a mohli sme sa pokochať výhľadmi na Roháče, Malú Fatru a Chočské vrchy. Po večeri sme spoločne rozobrali klady a nedostatky lyžovačky a jej vplyv na našu abstinenciu a dohodli sme si termín a miesto lyžovačky na nasledujúci rok. Vo večernej debate sme sa venovali našim problémom a pripravovaným akciám na tento rok.

Je nedeľa ráno a blíži sa čas odchodu. Je k neuvereniu ako čas v príjemnej spoločnosti letí. Po raňajkách sme sa rozlúčili a každý z nás si pripravuje vlastný program. Niektorí chcú vyskúšať lyžovačku vo Vrátnej,  iní idú domov za povinnosťami a Janka, Milan a Ivan sa zastavujú na Súľove, kde zaisťujú chatu  Pohoda na jesenné stretnutie našincov. Myslím, že stretnutie splnilo svoj účel a posilnilo nás v našom napredovaní.

Zapísal Jozef a Ivan

Foto

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *