Malý Slavín – memoriál

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 08/10/2011
10:00 - 15:00

Miesta konania
Lendak

Kategórie


Foto

SPOMIENKOVÁ TÚRA NA MALÝ SLAVÍN.

Na sobotu 8.10.2011 ohlásili JAS-klub, A2 Muráň a ZO Endorfin túru na Malý Slavín. Túto túru venovali klubistom, s ktorými sme sa už navždy rozlúčili. Iniciátorom túry bol JAS-klub, do ktorého väčšina zosnulých priateľov chodila. Stretli sme sa podľa plánu o 9.30 hod. na Detvianskej ul. v Rači a vyrazili. Počasie nám prialo a tak sme boli za chvíľu na mieste. Kým sme stihli rozložiť oheň, dorazili aj cyklisti, ktorí na túru vyrazili od Vojenskej nemocnice. Keď sa ohník rozblčal, zapálili sme za zosnulých priateľov kahančeky. Pamäť JAS-klubu Nataška, spolu s ostatnými, zosnulých priateľov pri zapaľovaní kahančekov menovite spomenula. Nepočítal som ich, no bolo ich dosť. Skromnou ambíciou organizátorov bolo založiť tradíciu všetkých bratislavských klubov takúto túru urobiť raz do roka a spomenúť si na tých, s ktorými sme si navzájom pomáhali a podporovali sa na našej abstinentskej ceste životom. Na tejto prvej Spomienkovej túre sa zúčastnili kluby JAS-klub, A2 Muráň, KBM a Pútnici z CPLDZ Hraničná, A1 a A2 z ATS Osuského. Potešilo nás, že prišli aj priatelia z resocializačného zariadenia RETEST na Ľadovej ulici v Bratislave. Za organizátorov Miro Varadínek JAS Klub

Foto

 

 

 

 

Priatelia klubisti.

JAS Klub Bratislava organizuje túru, ktorú venuje našim priateľom, s ktorými sme sa v ostatnom čase, žiaľ, už navždy rozlúčili. Túru preto, lebo je to najčastejšia aktivita, na ktorej sa, okrem klubu, stretávame a prežívame spoločné chvíle.

Túru sme naplánovali:

Termín: 8.10.2011,

Zraz účastníkov: Bratislava – Rača (hovoríme tomu na Detvianskej) o 9.30 hod.

Cieľ túry: Malý Slavín

Na túru pozývame členov a sympatizantov všetkých bratislavských klubov. Našou ambíciou je raz ročne sa takto stretnúť a spomenúť si na tých, s ktorými sme si navzájom pomáhali a podporovali sa na našej abstinentskej ceste životom.

Prosím všetkých oslovených týmto mailom, aby informáciu o túre odovzdali vo svojich kluboch.

Ďakujem.

Za JAS Klub

Miro V.

Aj pre nás,  klubistov zo sanatória na Osuskej ul.  je táto túra už tradíciou, takže sa pripájame organizovaním cyklistickej sekcie. Ivan G. si zobral na starosť cyklistov z oblasti Rače (na Detvianskej), o 9,30 hod. a Milan P. s Jožkom Ž. cyklistov, ktorí sa stretnú pri Vojenskej nemocnici o 10.00 hod. Keďže na Malom Slavíne je okrem pamätníka padlých bojovníkov za oslobodenie Bratislavy aj niekoľko ohnísk, doporučujeme si so sebou zobrať niečo na opekanie.

Milan P.

Foto

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *