Václavkový výlet

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 01/10/2011
9:30 - 14:30

Miesta konania
Postás üdülő

Kategórie


Václavky, správa

Dňa 1. 10. 2011, t.j. v sobotu ZO ENDORFÍN ponúkol, podľa prerokovaného a odsúhlaseného plánu činnosti, prechádzku do jeseňou prikrášlených lesov Malých Karpát. O pol desiatej na zastávke električiek Pekná cesta sa stretli Anka a Milan, Libuška a Kurt. Tým bolo potvrdené porekadlo, že nie je nič nové pod slnkom, lebo aj minulý rok sme boli štyria, miesto Libušky bol tam Daniel. Asi našinci majú iné priority, čo im nezazlievam, len aby sa nedostali do inej reality.

Po povinnej čakacej dobe sme sa vybrali v trase žltej turistickej značky k nášmu prvému cieľu a to na kótu hlavného hrebeňa – Pod Chlmcom. Cestu sme v družnej debate hravo zvládli a dali sme si tu malý oddych. Trošku sme sa občerstvili a po dohode sme zmenili trajektóriu našej vychádzky a ďalej sme pokračovali zostupom do údolia Vydrice a na zastávku MHD Patrónka. Tam sme sa rozlúčili, Anka s Milanom išli smerom do mesta a Libuška s Kurtom do Dúbravky.

Počasie bolo nádherné, krajina zaliata slnkom, len viac sucha, ako by v danej ročnej dobe bolo vhodné. Napriek tomu Anka našla aj „václavku“ – podpňovku obyčajnú.          Listnaté stromy sa obliekajú do listov, farbiacich sa do pestrofarebnej krásy. Je to tá pravá jesenná nádhera, aj pre ktorú som si obľúbil Malé Karpaty a vychádzky v nich v tomto čase sú ozajstným balzamom na dušu.

Na Partizánskej lúke bola akcia pre psov, takže ich tam bolo kopec, taktiež veľa dospelákov, mládežníkov a detí, čo ma potešilo. Je to asi dôkazom toho, že ľudia menia spôsob relaxácie a využívania voľného času.

Dúfam, že ostatní našinci si našli cestu k obdobným aktivitám, keď už nie vychádzke do prírody a nikto neostal doma a nečinne si nehovel na hovníku v dramatickom riešení problému nesmrteľnosti chrústov.

Všetkých Vás pozdravujem, teším sa na ďalšie vychádzky, organizovanné ZO ENDORFÍN a mám Vás rád, priatelia!

Zároveň ďakujem súčasnému vedeniu ZO Endorfín za náležitú informovanosť o vychádzkach (sú v pláne ZO a odsúhlasené stretnutím členov) a ich podpore.  Dúfam, že nabudúce bude väčšia účasť, ide o spomienkovú túru na Vojtecha Béla Kissa, ktorá bude 22. 10. 2011.

 

 

Na pamäť napísal Kurt,

ktorý verí, že túry budú furt,

aj keď ich nebude robiť Kurt.

 

 

Výlet začneme v Krasňanoch na zastávke električiek Pekná cesta o 9 hodine a 30 minutách.

Pôjdeme voľným tempom v idylickom lesnom prostredí po žlto značenej turistickej ceste. Hlavný hrebeň Malých Karpát prejdeme v križovatke Pod Chlmcom. Odtiaľ zbehneme do údolia Vydrice a po krátkom stúpaní sa dostaneme na planinu. Cestou popod Hrubý  Drieňovec prídeme na Kačín. To všetko za necelé 3 hodiny.

Naspäť sú navrhnuté dve varianty:

Červenou turistickou cestou k Vojenskej nemocnici – zastávka trolejbusu.

Neznačenou, ale pohodlnou cestou do Lamača – zastávka autobusu.

Obe varianty trvajú cca jeden a pol hodiny.

Uvedenú trasu sme schopní urobiť v prijateľnom až pohodlnom tempe, aj s prestávkami, za päť hodín.

Predpokladajme, že je tu možnosť prehánok do 12%, nezabudni vetrovku, alebo pršiplášť, pokrývku hlavy a hlavne čistú pramenistú vodu!!

V prípade trvalého dažďa sa vychádzka nekoná.

 

Teší sa na Vás Kurt

a endorfíny, ktoré na nás naskáču počas túry

a možno nám odhalia, ako zvládnuť imperatív doby,

aby sme boli tým čím sme a nie tým čím by sme chceli byť,

ako to v mnohých prípadoch aj je.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *