Výlet na hrad

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 01/03/2015
10:00 - 13:00

Miesta konania
Dunajská cyklocesta Passau – Bratislava

Kategórie


NEDEĽNÁ VYCHÁDZKA – SAD JANKA KRÁĽA A BRATISLAVSKÝ HRAD

Nedeľa 1. marca 2015, 10:00

Zraz: 10:00 Parkovisko na Krasovského (medzi divadlom Aréna a Mýtnym domčekom na Petržalskej strane bývalého Starého mosta)

Trasa: Divadlo Aréna – Tyršovo nábrežie – Most SNP – Beblavého ulica – Bratislavský hrad – Námestie Alexandra Dubčeka – Mudroňova ulica – Strmá cesta – Dvořákovo námestie – Most SNP – Sad Janka Kráľa – Divadlo Aréna

Trvanie: cca 3 hodiny.

Počasie: 2° – 6° C, snáď jasno, viac v nedeľu na www.okno

Opäť jedna rodinná (aj kočíková) vychádzka do Starého mesta po oboch stranách nábrežia Dunaja. Napriek tomu, že Starý most je v rekonštrukcii, stretneme sa na parkovisku pri jeho zbytkoch a snáď nových základoch na Petržalskej, pravej strane Dunaja. Prejdeme sa po Tyršovom nábreží a cez Nový most sa premostíme pod dóm Svätého Martina. Po Beblavého ulici sa dostaneme k Žigmundovej bráne Bratislavského hradu a popozeráme sa, čo nového na Hradnom vrchu a na Hrade samotnom. Potom sa okolo budovy Parlamentu dostaneme k nenápadnej Strmej ceste, ktorá je skutočne strmá a privedie nás opäť k Dunaju k River parku. Po Dvořákovom nábreží a Novom moste sa presunieme späť na Petržalskú stranu aby sme prechádzočkou v sade Janka Kráľa ukončili nedeľnú vychádzku.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *