VÝLET ZA VIEDEŇSKÝMI PAMÄTIHODNOSŤAMI

Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 26/10/2014
Celodenná

Miesta konania
Donovaly

Kategórie


Zraz: 7:30 Devínska Nová Ves, železničná stanica
Trasa: Devínska Nová Ves – Wien Hauptbahnhof – Naturhistorisches Museum – Rathausplatz – Hofburg – Michaelerplatz – Stephansdom – Gemäldegalerie der Akademie der bildenden Künste Wien – Wien Hauptbahnhof – Bratislava
Trvanie: celodenný výlet

Tento celodenný výlet je zameraný na spoznávanie pamätihodností hlavného mesta našich susedov Viedne, ktorých je skutočne neúrekom. V Rakúsku majú 26.10. štátny sviatok so zľavnenými vstupmi do múzeí.
Stretneme sa na železničnej stanici Devínska Nová Ves v nedeľu 26.10. o 7:30. Na „náš“ vlak do Viedne je možné nastúpiť už v Lamači odkiaľ má odchod o 7:49 (pozor tento vlak nejde z Hlavnej stanice). Doporučujem zakúpiť si kombinovaný spiatočný lístok s hromadnou dopravou na jeden deň vo Viedni.
Vo Viedni sa z Hlavnej stanice presunieme do múzea Naturhistorisches Museum. Po prehliadke prírodovedného múzea sa prejdeme na Radničné námestie, odtiaľ cez Volksgarten minieme paláce Hofburg-u a stredom mesta sa dostaneme k Stephansdom-u. Po ceste vyhľadáme aj miesto na dočerpanie síl. Poobede by sme zašli do obrazárne Gemäldegalerie der Akademie der bildenden Künste Wien.
Spiatočné vlaky nám idú z Viedeňskej hlavnej stanice o 16:59 (do Petržalky) a o 17:21 alebo 18:21 (na Bratislavskú hlavnú stanicu cez Devínsku).

Kontakt: Vlado Z (A1) 0903-356661

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *