Výlet na biofarmu Stupava

Vychádzka – nedeľa 15.11.2015, 10:00

Miesto stretnutia: Lozorno, začiatok žltej turistickej značky
Trasa: Lozorno – Lintavy (Červený domček) – Biofarma Stupava – Lozorno
Vzdialenosť: cca. 15 km
Prevýšenie: cca. 310 m
Trvanie: cca. 4,5 hodín
Doprava: autami

Počasie: teplota 8 °C, oblačno, pravdepodobnosť zrážok veľmi nízka
Kontakt: Mário – 0908 126 006

Poznámka:
Na stupavskej biofarme sme už boli viackrát a vždy tam bolo pekne, tak sme si povedali, že sa pozrieme, čo je tam nového. A aby sme sa aj trochu prešli, dáme si to od Lozorna cez Červený domček, tam bude krátka prestávka na pitie a na sladkosť a na biofarme si dáme prestávku na obed. Asi bude trochu chladnejšie, treba si pribaliť čajík a možno aj niečo na prezlečenie.

Účastníci: Milan, Rišo, Mário, Laura, Anka
Správa z cesty:
Ráno výdatne prší a dostávam viaceré oznámenia o rušení účasti. Pre istotu chystám silný čaj.
O štvrť na deväť zvoní Milan. Kým sa zbalíme, dáva pozor na Anku a robí to ozaj svedomito. O pol desiatej sedíme v aute a desať minút pred desiatou sme v Lozorne na mieste. Medzitým volá Rišo, že je na ceste.
Stále vytrvalo prší a posádka môjho auta odhlasuje, že výlet sa ruší a na biofarmu sa presunieme vozmo. Chabou argumentáciou o trhajúcich sa mrakoch všetkých nakoniec presvedčím, aby vyskákali z vyhriatych suchých áut do mlák, aby si natiahli kapucne a aby sme vykročili po žltej značke smerom k Lintavám.
Anka najprv skúša ísť po vlastných, lenže keď nám rýchlosť presunu klesne pod nulu (t.j. Anička sa rozhodným krokom vracia späť k útulnej autosedačke), nakladáme ju do kočíka, dostáva do úst cumeľ a do ruky trigríka a o dve minúty spí ako drevo.
Odbočku žltej značky do zablatených kopcov preventívne odignorujeme a ďalej sa držíme bezpečnej asfaltky, ktorá nás prevedie okolo vodnej nádrže a po hodine a pol nás vráti späť na parkovisko. Cestou sa rozprávame najmä o nepremokavosti svojich odevov. Zastaví nás až pohľad na Milanovu mokrú vetrovku a na dáždnik, ktorý sa opustene hompáľa na rukoväti kočíka. Okamžite mu ho rozprestieram nad hlavou a po slipy mokrý Milan sa tvári, že je to naozaj výborný nápad.
O dvanástej nasadáme do áut a podľa programu sa presúvame na biofarmu, kde si sadáme k výbornému obedu. Podarí sa nám aj trochu preschnúť, takže o pol druhej sa lúčime a ďakujeme si za vľúdne strávenú nevľúdnu nedeľu.
Pane, ďakujeme aj tebe, vieme, že ty len skúšaš, koľko vydržíme.

Čestný paroh: Rišovi. Nezištne pomohol kamarátovi.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *