Za M.R. Štefánikom, výlet do Košarísk a na Bradlo, 25.5.2019

V sobotu 25.5.2019 sme sa skalní „Áčkari“ stretli pri Múzeu M.R.Štefánika. Najprv sme sa išli pozrieť do kostola na Košariskách, kde nám pani farárka pútavo porozprávala o histórii kostola a rodine M.R. Štefánika.
Potom sme pokračovali exkurziou krásneho múzea M.R. Štefánika. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o jeho živote, štúdiách, dobrodružných cestách po svete a aj jeho posledných chvíľach, ktoré obetoval nášmu národu.
Paľko s manželkou taktiež dobrodružne blúdili po kopaničiarskom kraji, ale nakoniec exkurziu stihli.
Odhodlane sme pokračovali vo výlete na Bradlo. Slniečko svietilo a jeho lúče nás sprevádzali po celom výstupe na ikonickú travertínovú pamiatku. Tichý lesík obohatila vrava a smiech veselých Áčkarov. Kilometer po kilometri sme boli bližšie k cieľu, aby sme videli a pokochali sa krásou Kopaníc z výšky. Pár metrov pred cieľom sme sa rozdelili na dve skupinky, kde sa odvážny Ivan a Vlado podujali prejsť k Bradlu náročnejším terénom cez Hrombabu, na čele s Damianom a Dominikou. Ostatní išli menej náročnou trasou, aj keď podľa Milky a Dady aj tá bola ťažká. Veď nemali pracovať na záhradke, ale sa prichystať na túru. Po príjemnom výstupe lesíkom sa nám naskytol prekrásny pohľad na veľkolepú Mohylu. Pofotili sme sa a vychutnali si atmosféru daného momentu. Na ceste z Bradla sme si dali zaslúžený obed, kto si čo priniesol v batôžku.
Všetci vychádzku na Bradlo hrdinsky zvládli a tak sme si išli oddýchnuť k Dade na chutné tradičné cestenice a pagáčky, ktoré pre nás s láskou napiekla. Vychutnali sme si kávičku s pohľadom na pasúce sa ovečky.
Čerstvý vzduch a aktívny pohyb nás načerpal novou energiou a s pocitom úspešne zvládnutého výletu sa „Áčkari“ vydali na cestu domov.
Čestný paroh si zaslúži Ľubo, pretože po náročnom sadení gaštanov u Dady zvládol aj túru na Bradlo.

Zapísala a zdramatizovala: Dominika (vnučka Dady)

20190525_125350.jpg

20190525_125350.jpg

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *