Opekačka v Slnečnom údolí

Opekačka – nedeľa 22.4.2012, 10:00

 

Miesto stretnutia : Limbach, Jurki pumpa

 

Miesto konania: Chata a ohnisko u Zuzky, A2

 

Predpoveď počasia: Teplota 12 až 19 °C, oblačnosť mierna až vysoká, zrážky predbežne drobné až žiadne.

Kontakt: Mário 0908126006

Doprava: autami.

Poznámka: Zuzka sa podujala, že nakúpi základnú batériu požívatín a vôd, na ktorú sa bude na mieste robiť verejná zbierka. Platí sa v hotovosti. Okrem toho vraj máme k dispozícii vodu z miestneho zdroja a drevo z miestneho lesa. Treba si priniesť športové náčinie, kolujú také chýry, že sú nachystané rôzne súťaže a priateľské športové súboje.

Účastníci: Zuzka, Tomáš, Mišo, Janka, Miška, Janko, Ľubka, Vlado, Šimon, Jerguš, Alo, Soňa, Jožko, Vojto, Daniela, Hanka, Rudo, Blaženka, Peťo, Laura, Mário, Monti, Lassie, Audrey, Rony + dve mačky

Správa z cesty:

Z Bratislavy vyrážame o štvrť na desať, idú s nami Rudo s Blaženkou a Peťo. Na pumpu Jurki v Limbachu vchádzame v predstihu, ale nie sme prví, už na nás máva naširoko usmiata Hanka a Vojto. Postupne sa objavujú ďalšie posádky, na pumpe začína byť pomerne tesno. Prichádza horský motovodca Tomáš, čakáme ešte na Jožka. Tak, zdá sa, že sme všetci, namáhavý horský prejazd sa môže začať. Za Limbachom vchádzame na lesnú cestu a teperíme sa do kopca. Autá sa potia, ale nevzdávajú sa, bojujú, fučia…Prechádzame okolo odstaveného a mierne začudovaného cyklistu, ktorý chcel určite pôvodne pustiť jedno auto a nečakal, že ho obehne 7 naložených korábov.
Pri chalupe nás víta naším počtom pôvabne zaskočená hostiteľka Zuzka. Zaparkujeme a rozpŕchneme sa po jej malom hospodárstve. Má to tam naozaj pekné, malá poschodová chatka s verandou, záhradné posedenie a ohnisko, v lese latrína a pod chatkou v údolí potok s relatívne pitnou vodou. Jediný faktor, ktorý kazí dojem z panenskej prírody, je les plný áut.
Robí sa káva a podávajú sa koláčky. Partia nedočkavcov vyráža do lesa na opekacie palice. Drevo je nachystané, Tomáš sa nedal zahanbiť. Škoda len, že pri ostrení opekacej palice sa mu akosi šmykla ruka a nožom si preťal elegantnú jarnú vetrovku. Chvalabohu, že ju mal na sebe, inak by vyzeral ako Rambo na konci filmu.
Ešte sa chvíľku vyvaľujeme na slnku, potom dôstojne sa strkajúc a ponáhľajúc prechádzame k ohnisku. V ponuke sú špekáčiky, slanina, klobása a celá tácka zeleniny. Opekáme, džavoceme, jeme, opekáme, jeme, džavoceme, jeme, džavoceme…Jerguš po Ľubkinom upozornení dospieva k poznaniu, že Janko nie je vec, ale živý človek. Pevným hlasom nám to oznamuje, aby sme vedeli, že mu to je úplne jasné.
Dvaja Zuzkini psi dostávajú domáce väzenie a hulákajú na nás z chatky. Audrey je priviazaná o strom a okolo nej pobehuje Rony. Najprv sa zdá, že sa len tak kamarátsky hrajú, hlavne Audrey je mimoriadne pozorná, keď sa s Ronym v papuli prevaľuje na zemi zboka na bok. Potom sa však Rony pri jednom nájazde od chrbta prezradí. Zvrhlík je to! Však Audrey ešte nemá dva roky!
Rudo vyťahuje mandolínu a brnká nápevy ľudových piesní a šlágrov. Vybaľujem teda aj gitaru. Miška sa najprv naučí hrať kohútika jarabého, potom si zahráme všetky (obidva) muránske hity. Nakoniec Mišo vyťahuje spevníky a ideme pekne po poradí. Pridáva sa aj Vojto. Nedvěd, Wabi Daněk, Michal Tučný, Elán, Kryl, staré trampské odrhovačky ako Ruty šuty…
Bohužiaľ začína byť zima a ľudia sa pomaly rozchádzajú. A ešte aj párkrát kvaplo. Na pečené zemiačky nečakáme, odchádzame aj my do tepla. Podľa neskorších informácií sa zvyšok účastníkov premiestnil do chatky a pokračoval v príjemnom posedení. Dúfam, že dakedy zopakujeme.

Čestný paroh Mladého srnca: Zuzke a Tomášovi za pozvanie aj za skvelú prípravu.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *