Vychádzka na Kačín a Železnú studničku

nedeľa 26.2.2012, 10:00

 Foto

Miesto stretnutia : Bratislava, Pod Červeným mostom

 

Trasa: Pod Červeným mostom – Klanec – Kačín – Za Kačínom – Snežienka – Železná studnička – Pod Červeným mostom

Prevýšenie: cca. 195 m

Trvanie: cca. 4:00 h

 

Dopravné spojenie:

MHD

 

Predpoveď počasia: Jasno. Teplota 4 – 8 °C.

Kontakt: Mário 0908126006

 

Účastníci: Jožko, Magda, Milan, Janka, Pali, Klaudia, Roman, Zuzka, Tomáš, Vierka, Ivan, Laura, Mário

Správa z cesty:

Postupne sa schádzame na parkovisku Pod Červeným mostom. Úplne náhodou sa okolo mihnú Laurini rodičia, pozdravia, zaželajú šťastnú cestu a zmiznú dolu schodmi vedľa cesty. Medzitým sa objaví Ivan so svojím povestným úsmevom a nesie plnú škatuľu čerstvých jahôd veľkých ako broskyne. Vraj práve natrhal v lese. Vrháme sa na ne ako supy. Milan nás fotí pri značke Zákaz vjazdu (žiadna turistická značka práve nebola poruke) a vyrážame po červenej smerom na Klanec. Ivan s nami nejde, vraj má dohodnutú neodkladnú cyklistickú terapiu s manželkou.
Cesta je mierne zapadaná lístím a poriadne zanesená bahnom. Bahno nám zatiaľ nevadí. Na Klanci si dávame malú prestávku na občerstvenie a robíme ďalšie skupinové foto. Milan objavil použiteľnú stoličku, ktorú najprv použil ako statív (snáď nám nebude všetkým vidno iba nohy) a následne na ňu usadil pána organizátora výpravy, aby ho vzápätí zvrhol z trónu a urobil ešte jednu fotku s prázdnou stoličkou. Veľmi potupné. (Organizátor a autor tohto článku sú tá istá osoba, pozn. autora).
Postupujeme divočinou smerom na Kačín, skupina sa nám mierne naťahuje. Zrazu sa zo zadnej časti skupiny oddelí Jožko, ponáhľa sa k nám a vlečie tri batohy. Svoj lup už z diaľky pyšne ukazuje a nabáda nás, aby sme utekali, kým nás nechytia. Až neskôr vysvitne, že obeťou bol on a že batohmi ho ovešali naše vlastné baby.
Na Kačíne máme ďalšiu prestávku, jeme, pijeme čaj, diskutujeme. Ešte jedna skupinová fotka pod kamenným oblúkom. Tu zahviezdil Roman voľne prevesený nad našimi hlavami.
Aby sme si nezmáčali sviatočnú obuv, pokračujeme ďalej po asfaltke až po odbočku na žltú. Prišlo sa na nás pozrieť dokonca aj slnko, hreje nás do zátylkov a niektorých otočených opačne aj do predtylkov (či do tvárí a zátvárí? Asi podľa toho, ako sa kto zatvári). Žltá bohužiaľ odbočuje z asfaltky do lesa. Naša sviatočná obuv žalostne zaplače, potom ešte žalostnejšie zahreší a zaborí sa až po členky do bahna. Bahno nám zatiaľ nevadí.
Kúsok pred Snežienkou sa nám stavia do cesty prudké klesanie. Bojujeme, potíme sa, funíme, niektorí aj padáme. Tým, ktorí nepadáme, bahno stále nevadí. Zuzka pri odbočke do lesa a pri účelovom znížení ťažiska objavuje prvé snežienky. Nadšene na nás volá, ale nemôžeme sa ísť pozrieť, lebo rešpektujeme jej  súkromie.
Zostupujeme na asfaltku smerom k Železnej studničke. Magda nastupuje do autobusu, kýva nám a vezie sa dolu na parkovisko. Nezávidíme, kdeže. Prechádzame sa radi. Návrat je pomerne kľudný, Pali s Klaudiou sa lúčia prví a utekajú (teda Pali) do práce, Jožko s Vierkou a s kľúčmi od bytu sa vydávajú hľadať Magdu a my ostatní odchádzame domov. Ďakujeme za účasť, za počasie aj za zážitok, dovidenia o týždeň.

 

Čestný paroh Mladého srnca: Magde a Vierke za dva hrdinské a mimoriadne estetické pády na zadok. Opakovať! Opakovať!

Foto

1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *